Lista stanowisk - Organizator Turystyki

Polecane oferty - Turystyka / Hotelarstwo

  • Praca.pl Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    10 godz.
    W związku z dynamicznym rozwojem naszego zespołu, poszukujemy optymistycznie nastawionych kandydatów, dla których podróże są pasją, a różnorodność kulturowa świata - inspiracją. Dołącz do nas i pomóż tworzyć niezapomniane wakacyjne przeżycia dla naszych klientów!
  • Coral Travel Poland Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Poszukujemy entuzjastycznych, pozytywnie nastawionych osób lubiących podróże i różnorodność świata. Razem z nami zapewniaj ludziom wymarzone wakacje!

Organizator Turystyki

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Organizator turystyki, zwany także inaczej organizatorem ruchu turystycznego, jest osobą odpowiedzialną za opracowanie i przedstawienie kompleksowej oferty wycieczek krajowych i zagranicznych lub pojedynczych usług turystycznych, oferowanych przez biuro podróży w imieniu którego występuje. Osoba obsadzona na tym stanowisku prezentuje klientowi szczegółowy program proponowanej wycieczki, zawarte w nim atrakcje turystyczne, wyżywienie, noclegi, sposób transportu, negocjuje cenę, etc. W przypadku podjęcia przez klienta decyzji o skorzystaniu z tejże oferty, organizator turystyki podpisuje z nim umowę, będącą dokumentem wiążącym obie strony. Kiedy stosowny dokument zostanie już spisany, organizator dokonuje rezerwacji hoteli, zamawia bilety wstępu do muzeów, galerii, etc., organizuje transport i wyżywienie, ujęte w ofercie.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze organizatora turystyki jest konieczność posiadania co najmniej średniego wykształcenia. Preferowane są jednak osoby, legitymujące się wykształceniem wyższym, szczególnie pozyskanym na kierunku turystyka i rekreacja, prowadzonym na akademiach wychowania fizycznego i uniwersytetach humanistycznych w wielu miastach Polski. Przydatne będą także odbyte kursy pilota wycieczek i temu podobne. Niezbędna do wykonywania zawodu organizatora turystyki okazuje się również znajomość języków obcych – przynajmniej jednego, choć preferowani są kandydaci władający dwoma, lub trzema dialektami. Zdolności organizacyjne i ponadprzeciętna komunikatywność będą dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy organizatora turystyki jest przede wszystkim przestrzeń biura turystycznego, w którym został on zatrudniony. W tym miejscu negocjowane są warunki oferty i podpisywane są umowy z klientami. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się także zdalnie i osobiście z jednostkami zewnętrznymi, z którymi współpracuje dane biuro podróży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano, możliwości zatrudnienia w charakterze organizatora turystyki oferują liczne biura podróży na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki organizatora są zależne od ilości podpisywanych przez niego umów i wartości ofert, które udało mu się zrealizować. Z pewnością jednak przekraczają średnią krajową.

Praca Organizator Turystyki
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Turystyka / Hotelarstwo

  • Kierownik biura klienta turystycznego

    TRAVELEX Sp. z o.o.   Warszawa, Mokotów    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny / kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat   4 500 - 7 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    9 dni
    Poszukiwanie i pozyskiwanie nowych klientów na lokalnym rynku. Organizacja i koordynacja podróży służbowych, w tym rezerwacja hoteli, lotów, wynajem transportu i innych usług. Aktywne sprzedaże pakietów turystycznych i dodatkowych usług związanych z podróżami. Zapewnienie wysokiej...

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.