Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Sourcingu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. sourcingu zajmuje się codzienną współpracą z dostawcami i poszukiwaniem nowych rozwiązań, których celem ma być zwiększenie zysków i minimalizacja kosztów produktów. Dba o jakość, koszt i terminowość dostaw. Zapewnia efektywność łańcucha dostaw, a tym samym ciągłość produkcji, co przekłada się bezpośrednio zadowolenie klienta. Współpracuje z działem R&D – razem dążą do podniesienia funkcjonalności oraz obniżenia kosztów produkcji. Jest to unikalny zawód o globalnym zasięgu.

WYMAGANIA

Kandydaci do pracy na tym stanowisku muszą posiadać wykształcenie wyższe, atutem jest ukończenie uczelni o profilu technicznym. Kariera w sourcingu nie zamyka się jednak przez osobami, które posiadają dyplom z innego kierunku. W zawodzie liczą się bowiem przede wszystkim zdolności organizacyjne i analityczne, komunikatywność, umiejętność budowania relacji z dostawcami i współpracownikami oraz solidność, systematyczność oraz dążenie do osiągania krótko-, i długoterminowych celów.

Na samodzielnym stanowisku związanym z sourcingiem trzeba posiadać przynajmniej 2–3 letnie doświadczenie zawodowe, umiejętności negocjacyjne oraz wiedzę na temat przepisów handlu międzynarodowego. Konieczna jest bardzo dobra znajomość jeżyka angielskiego, szczególnie terminologii biznesowej. Ze względu na specyfikę pracy wymagane mogą być także inne języki obce.

WARUNKI PRACY

Specjalista ds. sourcingu wykonuje swoje obowiązki w biurze firmy, ale wyjeżdża też często w podróże służbowe lub odbywa spotkania biznesowe z dostawcami. Ma ciągły kontakt z różnymi ludźmi, co może powodować niebezpieczeństwo wystąpienia sytuacji stresowych. Środowisko pracy jest bardzo dynamiczne, dlatego podstawą efektywnego funkcjonowania w branży jest dialog, współpraca i elastyczność w podejściu do powierzonych zadań. Pracowników łączy wspólny cel – uzyskanie korzyści dla firmy.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie w tym zawodzie można znaleźć w wielu firmach, które prowadzą działalność w zakresie wytwarzania produktów i tym samym potrzebują stałych kanałów dostaw w celu optymalizacji swojej produkcji. Są to np. przedsiębiorstwa z branży odzieżowej czy FMCG.

ZAROBKI

Wynagrodzenie zależy rodzaju firmy i jej pozycji na rynku. Średnia pensja wynosi ok. 5,5 tys. zł brutto. Najlepiej opłacani specjaliści zarabiają powyżej 6,4 tys. zł, a najsłabiej ok. 4 tys. zł brutto. W tej branży zauważalna jest stała tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o poziom płac.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Sourcingu

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. Sourcingu