Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Firmowe imprezy integracyjne - czy to dobry pomysł

Firmowe imprezy integracyjne - czy to dobry pomysł

 
Firmowe imprezy integracyjne - czy to dobry pomysł

Imprezy firmowe - dlaczego warto


Obecnie bardzo dużo mówi się o integracji firmowej. Ma ona na celu kreowanie pozytywnych relacji między zatrudnionymi osobami. Przydaje się także w motywowaniu oraz budowaniu zaufania między podwładnymi a kadrą zarządzającą. Przekłada się to później na efektywność pracowników, ich możliwości współdziałania w grupie oraz lojalność. Dlatego właściciele firm decydują się na organizację imprez firmowych. Kiedyś najczęściej było to wyjście do restauracji, jednak od kilku lat możemy zaobserwować zainteresowanie innymi formami aktywności.


Atrakcje na imprezy firmowe

 

Pracodawcy starają się wymyślić coraz ciekawsze programy imprez firmowych. Obecnie bardzo popularne stały się wyjazdy integracyjne. Wycieczki popularne są w wielkich korporacjach w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Moda na taką formę budowania relacji jest coraz częściej spotykana w Polsce. W większości przypadków są to wyjazdy weekendowe połączone np. z  elementami biegu survivalowego. Jednak nie każdy pracownik może pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd, dlatego przedsiębiorcy organizują rodzinne pikniki, na których także pociechy podwładnych mają zapewnioną ciekawe zajęcia.

 

Bardzo często wybierane są najróżniejsze formy aktywności fizycznej: park trampolin, ściana wspinaczkowa, nauka łucznictwa, paintball. Niektóre firmy decydują się na warsztaty, np. kulinarne bądź bębniarskie.
Zanim pracodawca podejmie decyzję o wyborze konkretnej atrakcji, powinien dowiedzieć się, jakie są oczekiwania zatrudnionych osób. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować imprezę odpowiadającą większości. Od razu warto podkreślić, że nigdy nie zadowoli się każdej osoby.

 

Firmowe imprezy integracyjne - gdzie je zorganizować


W organizowaniu imprez firmowych specjalizują firmy eventowe. Mają one bazę miejsc, które świetnie nadają się do wyjazdów czy spotkań. Jeżeli budżet nie jest wygórowany, to zawsze można wykorzystać siedzibę firmy. Jednak takie rozwiązanie jest ostatecznością, ponieważ  trudno zrelaksować się w miejscu, które kojarzy się tylko z obowiązkami, a przecież celem takiej integracji jest oderwanie się od codziennej rzeczywistości. Dobrą opcją są wyjazdy poza miasto kub wynajęcie sali w restauracji. W klubach można zorganizować dyskotekę w rytmach z lat 60. Na taką imprezę integracyjną warto także zaprosić dobrego DJ. W dużych miastach jest wiele możliwości np. centra rozrywki, czy hale sportowe. Wszystko zależy od tego, na jaką formę aktywności się zdecydowaliśmy. 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.