Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Fryzura do pracy

Fryzura do pracy

 
Fryzura do pracy

Fale, loki, włosy proste, a może koki? Jaka fryzura do pracy podkreśli profesjonalny wizerunek i jednocześnie nie będzie wymagać poprawek w ciągu długiego dnia za biurkiem? Przedstawiamy kilka wskazówek dla pań i panów, odnośnie tego, jak się czesać na co dzień.

 

Szybka fryzura do pracy dla kobiet i mężczyzn

 

Niezależnie ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy, czy obsługujemy klientów, czy cały dzień spędzamy w gronie kilkuosobowego zespołu, dbajmy o wizerunek. Wiele mówi się o tym, jak ubierać się zgodnie z korporacyjnym dress code’em. Warto poświęcić też chwilę na inne ważne aspekty wyglądu. Należy do nich właśnie: makijaż do pracy i fryzura do pracy.

Zarówno w przypadku pań, jak i panów, odpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy procentuje skróceniem czasu, który co rano trzeba poświęcić na poskromienie fryzury. Zdrowe odżywione włosy wyglądają dobrze i lepiej się układają. Podetnijmy więc zniszczone i przesuszone końcówki, wybierzmy spośród domowych metod pielęgnacji lub podpytajmy fryzjera, co możemy zrobić, by łatwiej zapanować nad fryzurą do pracy.

Większość mężczyzn decyzję, jak ich szybka fryzura do pracy będzie wyglądać, podejmuje na fryzjerskim fotelu. Dobre cięcie, zwłaszcza krótkich włosów, daje gwarancję, że na co dzień ich układanie będzie bardzo proste. Panie, które preferują dłuższe włosy, mają więcej możliwości zmiany swojego wizerunku, ale też niejednokrotnie większy dylemat, jak się czesać do pracy. Poniżej przykłady, jak wykonać eleganckie fryzury damskie w kilka minut.

 

Proste fryzury do pracy


Wysoki kucyk, luźny kok nie wymagają wiele czasu. Efektowna, a przy tym prosta fryzura do pracy, może też być wykonana dzięki akcesoriom – gumce z apaszką, grubej opasce-turbanie czy dużym spinkom, które powróciły do modowych trendów. Tego typu dodatki mogą świetnie podkreślić stylizację i nadać charakteru nawet prostej sukience. Pamiętajmy jednak, by zachować umiar. Zbyt kolorowe, za duże i źle dobrane akcesoria, zamiast dodawać uroku, będą przytłaczać.

 

Wygodna czy elegancka: jaka powinna być fryzura do pracy?


Najlepiej, jeśli łączy obie te cechy – wygodna fryzura do pracy powinna być jednocześnie schludna. Misterny kok, opleciony warkoczem, mimo że elegancki i idealnie dopełniający uniform, może być trudny do przygotowania rano, gdy czas biegnie nieubłaganie i każda minuta przed lustrem jest na wagę złota. Z kolei nieuczesane włosy, niedbale zebrane i związane przypadkową frotką, sprawią, że będziemy wyglądać mało profesjonalnie. Wybierzmy zatem kompromis.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.