Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Hostessa - co robi, jak zostać, zarobki

Hostessa - co robi, jak zostać, zarobki

 
Hostessa - co robi, jak zostać, zarobki

Hostessa - kim jest?

 

Hostessa to osoba, która swoją postawą promuje różnorodne imprezy organizowane przez firmy. Hostessy do promocji zatrudniane są najczęściej w trakcie trwania targów, wystaw, bankietów, konferencji itp. Hostessa w wolnym tłumaczeniu oznacza gospodynię, która dba o to, aby goście w jej otoczeniu czuli się komfortowo.

 

Hostessa co robi?

 

Praca hostessy polega w głównej mierze na reprezentowaniu produktów i marek. W zależności od imprezy jest ona odpowiedzialna za witanie gości, zachęcanie do wzięcia udziału w konkursach i promocjach, czy rozdawanie ulotek lub innych gadżetów reklamowych.

 

Hostessa musi być osobą pogodną i otwartą. Powinna wykazywać się wysoką kulturą osobistą. Miła aparycja także jest ważna. Hostessa w dużej mierze swoim wyglądem wzbudza zainteresowanie produktem. Kompetencje miękkie i pogodny nastrój, który niezbędny jest w kontaktach z klientami to podstawa. Praca hostessy często polega na prowadzeniu rozmów z ludźmi, więc musi być ona osobą komunikatywną i sympatyczną oraz entuzjastycznie nastawioną do świata.

 

Hostessa pracująca na targach lub bankietach ma nieco inne zadania do wykonania niż ta pracująca np. przy promocjach. Przykładowo podczas targów odpowiada za witanie gości, oprowadzanie, odprowadzanie do stolika, wręczanie nagród, czy zabawianie gości luźnymi rozmowami. Przy promocjach z kolei rozdaje np. próbki, zaprasza do degustacji produktów spożywczych, prezentuje oferty, zaprasza na konkursy.

 

Jak zostać hostessą?

 

Aby zostać hostessą, nie trzeba spełniać szczególnych wymagań. Praca hostessy na imprezach, promocjach i innych wydarzeniach - wymaga tak naprawdę dobrego nastawienia, uśmiechu na twarzy i umiejętności komunikacyjnych. Choć nie jest to zawód modelki, wygląd jest bardzo ważny. Nie zawsze musi to być osoba o wzroście powyżej 170 cm i określonych wymiarach, ważne by była zadbana, elegancka i swoim wyglądem oddziaływała na klientów.

 

Hostessa - zarobki

 

Nurtującym punktem kariery hostessy są zarobki. Ile zarabia hostessa? Wysokość zarobków hostessy zależna jest od wydarzenia, które obsługuje. Należy pamiętać, że nie jest to praca stała, ale raczej dorywcza. Niemniej jednak niektóre hostessy mają tak gęsto wypełniony zleceniami kalendarz, że nie są w stanie podjąć się pracy zawodowej na stałe.

 

Praca jako hostessa nie będzie też trwać wiecznie, gdyż jest to domena młodych dziewczyn. Dlatego warto się zastanowić, czy poświęcać temu zajęciu cały swój czas. Zarobki hostessy zaczynają się średnio od 15 PLN za godzinę. Czasami ustalana jest jedna stawka za obsługę konkretnego eventu. Na forach dla hostess można znaleźć informacje, że dobra hostessa jest w stanie zarobić pomiędzy 2500, a nawet 5000 PLN w miesiącu.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

  • Kierowca międzynarodowy C+E

    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 000 - 16 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    17 godz.
    Do obowiązków kierowców należy: terminowa realizacja przewozów; prawidłowy nadzór nad załadunkami i rozładunkami; umiejętność planowania i organizowania własnej pracy w oparciu o wytyczne dyspozytora; optymalne wykorzystywanie dostępnego czasu pracy; Główne kierunki które...
  • Pracownik sezonowy

    Mählmann Gemüsebau GmbH & Co. KG   Niemcy, Capplen (Niemcy)      za 3 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Praca sezonowa - sadzenie, zbiór warzyw od 27.08.2024r. Wymiar pracy: sezonowa umowa o pracę. Opis stanowiska: praca odbywa się w systemie akordu grupowego, indywidualnego (zbiór warzyw) oraz na godziny (12,41€/godz.netto - inne prace)
  • Technolog ds. kosmetyki kolorowej

    ONLYBIO.LIFE S.A.   Bydgoszcz    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Praca zmianowa: 2 zmiany Godziny pracy: 6:00 - 14:00 oraz 14:00 - 22:00. Zakres czynności: Przygotowywanie i prowadzenie badań nad formułami kosmetyków kolorowych. Udział w procesie opracowywania nowych produktów kosmetycznych, w tym dobór i mieszanie pigmentów. Prowadzenie dokumentacji...
  • Technik Utrzymania Ruchu

    Faurecia Gorzów S.A.   Gorzów Wielkopolski    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    20 godz.
    Twoje zadania: Utrzymanie maszyn i urządzeń, w tym ich modyfikacja i usprawnianie; Realizacja planowych przeglądów i akcji prewencyjnych maszyn i urządzeń.
  • Młodszy Inżynier Kontroli Jakości Produkcji

    Faurecia Gorzów S.A.   Gorzów Wielkopolski    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    20 godz.
    Z nami: Nauczysz się analizować przyczyny źródłowe problemów, wdrażać działania zapobiegawcze i korygujące. Zrozumiesz, jak opracowywać i wdrażać procedury oraz wytyczne kontroli jakości. Zdobędziesz biegłość w identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów jakościowych w procesie...
  • Młodszy specjalista ds. obsługi klienta - usługi weterynaryjne

    Vetlab Sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Zakres obowiązków: przyjmowanie materiału do badań, wprowadzanie zleceń badań do programu laboratoryjnego, telefoniczna i osobista obsługa klientów, zamawianie i przygotowanie przesyłek kurierskich, prowadzenie spraw biurowych.

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Praca dla seniora: co robić na emeryturze?

Praca dla seniora: co robić na emeryturze?

Pierwszego października wypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To dobry moment, by pochylić się nad sytuacją pokolenia silver w Polsce. – Coraz więcej pracodawców docenia seniorów za lojalność wobec przełożonych, doświadczenie, wysoką kulturę osobistą, chęć do dzielenia się wiedzą z innymi – zauważa ekspertka ds. polityki senioralnej dr Joanna Plak-Warecka. 

Stypendium socjalne: zasady przyznawania, stypendium a praca

Stypendium socjalne: zasady przyznawania, stypendium a praca

Od 1 października 2024 roku ulegają zmianie kryteria dochodowe, od których zależy wysokość stypendium socjalnego. Podwyższone progi dochodu na osobę w rodzinie to ważna informacja dla tysięcy studentów w trudnej sytuacji materialnej, którzy bez wsparcia socjalnego mogą nie mieć szansy na naukę. Sprawdź, jakie są nowe wymagania i kto może otrzymać pomoc pieniężną na studiach.

Pomoc dla powodzian – zmiana przepisów prawa pracy

Pomoc dla powodzian – zmiana przepisów prawa pracy

Dodatkowy urlop, możliwość podzielenia urlopu na godziny, więcej wolnego na żądanie i zmniejszenie wymiaru czasu pracy nawet o połowę – to niektóre z rozwiązań zaproponowanych przez rządowy projekt nowelizacji ustawy dotyczącej przeciwdziałania skutkom powodzi. Oto z jakich nowych uprawnień będą mogli skorzystać aktywni zawodowo mieszkańcy terenów objętych powodzią.

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

Status studenta – kiedy możesz go stracić? Dlaczego jest ważny?

Status studenta – kiedy możesz go stracić? Dlaczego jest ważny?

W październiku na około czterystu polskich uczelniach rozpoczyna naukę ponad milion osób. Nie każda z nich jest studentem i może cieszyć się z przywilejów, jakie daje tzw. status studenta. Wyjaśniamy, kto w świetle prawa ma status studenta, dlaczego jest on ważny dla ZUS i potencjalnego pracodawcy, a także co prowadzi do utraty statusu studenta.