Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 21-27.10.2019

2019-10-25

#RynekPracy

 

Według badania przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu w Chicago zawód, który najbardziej uszczęśliwia to…. ksiądz. Najbardziej przygnębiające natomiast jest bycie kelnerem. Ciekawi jesteśmy jak wyglądałyby wyniki w Polsce… Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na rp.pl

Portal Money.pl sprawdził ile tak naprawdę wynosi średnia płaca w Polsce. Wyniki różnią się od tych prezentowanych przez GUS. Niestety 5 tysięcy brutto to kwota mocna zawyżona. Szczegółowe wyliczenia portalu znajdziecie pod tym linkiem.


#LiczbaTygodnia

 

2014 – to liczba ogłoszeń o pracę w województwie małopolskim, opublikowanych na Praca.pl – sprawdźcie.

 

 #WartoWiedzieć

 

Rynek pracy jest bardzo specyficznym obszarem, w którym główne role odgrywają podaż i popyt na pracę. Wiele składowych sprawia, że relacje między zapotrzebowaniem na specjalistów a ich dostępnością i chęcią objęcia dostępnych posad ulegają wahaniom.
Z zasady, celem głównym, do którego dążą organy odpowiedzialne za kontrolowanie owych zależności, jest równowaga rynku pracy. To moment, kiedy popyt i podaż mają taką samą wartość. Aby tak się stało, poszczególne instytucje podejmują się odpowiednich działań określanych jako polityka rynku pracy. O szczegółach przeczytacie w sekcji Kariera i Rozwój na nasej stronie.

 

#NaszeGrupy

 

Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie :) 

Przeczytaj także: