Przegląd tygodnia 16-22.09.2019

2019-09-20

#RynekPracy
Co byście powiedzieli na czterodniowy tydzień pracy?
Jedna z gmin w Danii testuje takie rozwiązanie.
Tylko od poniedziałku do czwartku będzie pracował urząd duńskiej gminy Odsherred. Pracownicy, poza weekendem mają mieć wolny jeszcze cały piątek. Więcej szczegółów w artykule na money.pl.


Spowolnienie gospodarcze?
Z raportu ManpowerGroup wynika, że pracodawcy coraz ostrożniej patrzą na rynek pracy, a ich zapał do nowych rekrutacji słabnie. I tak, w czwartym kwartale 2019 roku 13% polskich firm będzie poszukiwać nowych pracowników, 5% planuje redukcję zespołów, a aż 81% nie planuje zmian. 1% nie zna jeszcze planów rekrutacyjnych w swoich firmach. Jeśli chcecie wiedzieć więcej zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu Puls HR.


#LiczbaTygodnia
2206 ofert pracy w województwie dolnośląskim mogliście znaleźć w mijającym tygodniu na naszym portalu. Większość z nich dotyczyła zatrudnienia w sprzedaży i obsłudze klienta. Sprawdźcie wszystkie.  

 


#WartoWiedzieć
Niektórzy ludzie nie potrafią żyć bez adrenaliny. Jeżeli ktoś czuje, że niebezpieczeństwo to jego żywioł, warto zastanowić się nad pracą kaskadera. Jest to zawód niezwykle spektakularny i ekscytujący. Z drugiej strony wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Najczęściej kaskaderzy znajdują zatrudnienie na planach filmowych, gdzie zastępują aktorów podczas niebezpiecznych scen. Są to np. sceny batalistyczne i katastroficzne, wypadki samochodowe, skoki z dużych wysokości lub szalone pościgi. Osoby, które pracują w tym zawodzie, mogą także brać udział w różnych artystycznych przedsięwzięciach i pokazach wymagających specjalistycznych, akrobatycznych umiejętności. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule, w zakładce kariera i rozwój.


#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie

Read also:

Comment