Lista stanowisk - Coach

Polecane oferty - Edukacja / Nauka / Szkolenia

  • Trener

    Contact Center Sp. z o.o.   Warszawa, Aleje Jerozolimskie 142b    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    13 godz.
    Jako trener będziesz realizował zadania polegające na: Prowadzeniu szkoleń z zakresu wiedzy o produktach, technik sprzedaży i standardów obsługi klienta, Rozwijaniu kompetencji miękkich Doradców ds. sprzedaży, Projektowaniu nowych rozwiązań szkoleniowych podnoszących efektywność...

Coach

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Coach to słowo pochodzące z języka angielskiego i oznaczające trenera. W charakterystyce tego zawodu moglibyśmy użyć tego słowa, dodając jednak słówko 'personalny'. Coach ma bowiem wspierać klienta w jego drodze do kariery, rozwoju zawodowego. Jest więc osobą, łączącą w sobie cechy dobrego psychologa, doradcy zawodowego, a nawet personalnego, gdyż celem osiągnięcia zamierzonego efektu może on wkraczać także w sferę prywatną klienta. Celem coacha jest zmotywowanie klienta i zdopingowanie go do osiągania sukcesów na ścieżce samodoskonalenia zawodowego i pięcia się po szczeblach kariery. Jeśli osoba zatrudniona w tym charakterze odkryje, na podstawie posiadanej wiedzy, doświadczenia i znajomości klienta, problem, który stoi na drodze do jego rozwoju zawodowego i personalnego ma pomóc klientowi zwalczyć, lub zniwelować tenże, co sprawia, że coach jest także swego rodzaju terapeutą. To, co odróżnia coacha od wcześniej wspomnianych profesji, to nastawienie na osiągnięcie konkretnego, wymiernego celu, związanego z życiem zawodowym.


WYMAGANIA

Specyficzny charakter zawodu wymusza od osób, zainteresowanych jego podjęciem specyficznych cech personalnych – odpowiedzialności, zaangażowania w rozwiązywaniu problemów klienta, nastawienia na jego najwyższe dobro i głębokiej motywacji do osiągania zamierzonych celów. Droga do zawodu prowadzi przez liczne szkolenia i kursy, oferowane przez niezależne placówki, jednak preferowanymi zleceniobiorcami są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni, na kierunku ekonomicznym, lub psychologii, psychologii biznesu, etc. Zdolność pracy bezpośrednio z klientem, umiejętność cierpliwego słuchania i wyciągania konstruktywnych wniosków, oraz wieloletnie doświadczenie w branży jest tutaj niezwykle istotne.


WARUNKI PRACY

Praca coacha łączy w sobie cechy wielu innych zawodów, nie jest ograniczona do jednego miejsca i określonego czasu. Każde nowe zlecenie niesie za sobą nowe wyzwania i obowiązki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Coach jest przeważnie zatrudniany na indywidualne zlecenie, a więc wykonuje pracę w charakterze wolnego strzelca, freelancera.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie są niezwykle trudne do oszacowania i mogą być bardzo nieregularne. Z pewnością coaching nie jest usługą tanią, jednak jej koszt jest uzależniony od konkretnych czynników, oraz czasu trwania współpracy.

Praca Coach
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.