Lista stanowisk - Coach

Coach

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Coach to słowo pochodzące z języka angielskiego i oznaczające trenera. W charakterystyce tego zawodu moglibyśmy użyć tego słowa, dodając jednak słówko 'personalny'. Coach ma bowiem wspierać klienta w jego drodze do kariery, rozwoju zawodowego. Jest więc osobą, łączącą w sobie cechy dobrego psychologa, doradcy zawodowego, a nawet personalnego, gdyż celem osiągnięcia zamierzonego efektu może on wkraczać także w sferę prywatną klienta. Celem coacha jest zmotywowanie klienta i zdopingowanie go do osiągania sukcesów na ścieżce samodoskonalenia zawodowego i pięcia się po szczeblach kariery. Jeśli osoba zatrudniona w tym charakterze odkryje, na podstawie posiadanej wiedzy, doświadczenia i znajomości klienta, problem, który stoi na drodze do jego rozwoju zawodowego i personalnego ma pomóc klientowi zwalczyć, lub zniwelować tenże, co sprawia, że coach jest także swego rodzaju terapeutą. To, co odróżnia coacha od wcześniej wspomnianych profesji, to nastawienie na osiągnięcie konkretnego, wymiernego celu, związanego z życiem zawodowym.


WYMAGANIA

Specyficzny charakter zawodu wymusza od osób, zainteresowanych jego podjęciem specyficznych cech personalnych – odpowiedzialności, zaangażowania w rozwiązywaniu problemów klienta, nastawienia na jego najwyższe dobro i głębokiej motywacji do osiągania zamierzonych celów. Droga do zawodu prowadzi przez liczne szkolenia i kursy, oferowane przez niezależne placówki, jednak preferowanymi zleceniobiorcami są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni, na kierunku ekonomicznym, lub psychologii, psychologii biznesu, etc. Zdolność pracy bezpośrednio z klientem, umiejętność cierpliwego słuchania i wyciągania konstruktywnych wniosków, oraz wieloletnie doświadczenie w branży jest tutaj niezwykle istotne.


WARUNKI PRACY

Praca coacha łączy w sobie cechy wielu innych zawodów, nie jest ograniczona do jednego miejsca i określonego czasu. Każde nowe zlecenie niesie za sobą nowe wyzwania i obowiązki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Coach jest przeważnie zatrudniany na indywidualne zlecenie, a więc wykonuje pracę w charakterze wolnego strzelca, freelancera.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie są niezwykle trudne do oszacowania i mogą być bardzo nieregularne. Z pewnością coaching nie jest usługą tanią, jednak jej koszt jest uzależniony od konkretnych czynników, oraz czasu trwania współpracy.

Praca Coach
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?