Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Edukacja / Nauka / Szkolenia
Specjalista ds. Produkcji Wydawnictwa

Lista stanowisk - Specjalista ds. Produkcji Wydawnictwa

Polecane oferty - Edukacja / Nauka / Szkolenia

  • Specjalista – wydawca książek i czasopism

    Uniwersytet Wrocławski   Wrocław, pl. Uniwersytecki 1    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Nazwa stanowiska: specjalista – wydawca książek i czasopism; Wymiar etatu: pełny etat; Liczba etatów: 1; Główne obowiązki Współtworzenie i egzekucja strategii, programu i planu wydawniczego. Opracowywanie strategii go-to-market dla publikacji i produktów wydawnictwa. Tworzenie...

Specjalista ds. Produkcji Wydawnictwa

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw produkcji w wydawnictwie zajmuje się kontrolą i koordynacją procesów produkcyjnych, a więc nadzorowaniem drogi, jaką publikacje przechodzą pomiędzy ich zaprojektowaniem a dystrybucją gotowego produktu. W praktyce praca specjalisty ds. produkcji polega na kontrolowaniu prac drukarni, bez względu na to, czy są to drukarnie własne, czy wydawnictwo korzysta z usług drukarni odrębnej. Specjalista w oparciu o posiadaną wiedzę sprawdza, czy jakość poligraficzna odpowiada zamierzeniom, czy na poziomie edytorskim nie zostały popełnione błędy, a także pilnuje, aby terminy określone w harmonogramie zostały dopełnione. Jeśli zachodzi taka potrzeba, specjalista może także zostać zaangażowany do poszukiwania zleceń i sponsorów dla wydawnictwa, w którym pracuje. Z racji, że głównym materiałem wykorzystywanym w procesie produkcji w wydawnictwie jest papier, specjalista kontroluje także wykorzystywanie tego surowca, maksymalizując wydajność i minimalizując koszty w miarę możliwości technicznych.


WYMAGANIA

Od specjalisty do spraw produkcji oczekuje się zazwyczaj wykształcenia średniego technicznego lub wyższego, doświadczenia w pracy w drukarni lub wydawnictwie, a także umiejętności analitycznego myślenia i świadomości komercyjnej. Do jego obowiązków być może będzie także należeć sporządzanie dokumentacji, dlatego też musi być to osoba biegle obsługująca komputer i oprogramowanie biurowe, osoba zdolna do pracy w zespole i samodzielnego organizowania pracy własnej. Możliwa będzie także konieczność obsługi specjalistycznego oprogramowania graficznego i DTP, w celu nanoszenia poprawek na projektach do druku.


WARUNKI PRACY

Specjalista ds. produkcji przebywa w godzinach pracy na terenie wydawnictwa, sporządzając dokumentację, a także w drukarni, w której odbywa się produkcja. Kontaktuje się ze sponsorami i osobami odpowiedzialnymi za przygotowywanie materiałów do druku, udzielając konsultacji celem optymalizacji tychże materiałów pod kątem druku w jak najlepszej jakości.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie dla specjalisty do spraw produkcji oferują różnego rodzaju wydawnictwa.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się w przedziale od 1500 do 3000 złotych miesięcznie w zależności od wielkości wydawnictwa i jego obrotów.

Praca Specjalista ds. Produkcji Wydawnictwa
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.