Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

 
Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Internet mieści łącznie około 1,09 miliarda stron1, z czego 2,5 miliona to witryny z końcówką .pl2. Dzisiejsze strony www niczym nie przypominają ani tych z początków internetu, ani nawet tych sprzed dekady. Różnią się nie tylko architekturą i grafiką, ale i zestawem serwowanych użytkownikom doświadczeń. Bo współczesna strona internetowa, w szczególności strona firmowa i profesjonalna, nie może być już tylko „ładna” – musi rezonować z intuicją internauty, wyprzedzać o krok jego pytania, podsuwać mu to, czego potrzebuje, zanim ten zdąży nawet o tym pomyśleć. 

 

By osiągnąć ten cel, web developerzy, administratorzy stron internetowych i managerowie marek sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia. I podobnie jak w naturze obserwujemy ciągły wyścig zbrojeń, tak w internecie trwa nieustająca walka o uwagę, czas i „kliknięcia” internatów. Jak zyskać przewagę nad milionami innych witryn i przyciągnąć klientów, widzów, czytelników? Do zestawu narzędzi, którymi walczysz o sukces swojego miejsca w sieci, dodaj jeszcze jedno – interaktywną wtyczkę WordPress Znajdź Pracę z Praca.pl.

 

Spis treści

Dlaczego dajemy Ci widget WordPress?

 

Do przygotowania widgetu, który możesz wykorzystać za darmo na własnej stronie www, skłoniła nas prosta refleksja – Twój sukces jako pracodawcy czy eksperta budującego wizerunek w swojej dziedzinie, jest także naszym sukcesem. Wierzymy, że warto zrobić wszystko, by pomóc naszym klientom i użytkownikom w rozwijaniu swoich marek i tworzeniu zaangażowanej społeczności, chętnej do dzielenia się informacjami i wspierającej się w pozytywnych dążeniach

 

Tak się składa, że wiele z tych codziennych dążeń – zapewne Twoich, jak i osób odwiedzających Twoją stronę internetową – dotyczy sfery zawodowej. Jest to właśnie ten obszar, w którym możemy pomóc Ci:

 

 • budować Twoją markę,

 • wyjść naprzeciw potrzebom Twojej grupy docelowej.

 

Jako serwis rekrutacyjny dokładamy wszelkich starań w podtrzymywaniu i rozwijaniu wizerunku naszych klientów, m.in. poprzez Employer Branding, programy lojalnościowe, nowoczesne usługi typu Direct Match czy chociażby możliwość prezentowania swojej marki w naszym portalu. Zastanawialiśmy się jednak, jak możemy pomóc pracodawcom – a także kandydatom do pracy – w budowaniu własnego brandu w szerszej perspektywie, na ich własnych stronach internetowych. Tak powstał widget WordPress Praca.pl z ofertami pracy.

 

Jest to darmowa wtyczka, która ma bardzo proste zadanie – wyświetla infomacje o najnowszych ofertach pracy. Brzmi niepozornie, ale w istocie informacje o tym, co dzieje się aktualnie na rynku pracy, prezentowane na Twojej stronie internetowej, znacząco wpływają na odbiór witryny oraz działania poruszających się po niej użytkowników. Zaraz wyjaśnimy, dlaczego tak jest i co możesz zyskać, korzystając z tego dodatku do strony www.

 

Wtyczka z ofertami pracy Praca.pl – okiem eksperta

 

Czy zamieszczanie na swojej stronie wtyczek rzeczywiście jest tak ważne? Zapytaliśmy o to Olę Gościniak – ekspertkę WordPress, autorkę kursów online w Interaktywnej Akademii WordPress, pomysłodawczynię marki Jestem Interaktywna, mentorkę biznesów online w Interaktywnej Paczce, autorkę książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online”, a także cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman.

 

 • Dlaczego warto umieszczać wtyczki na swojej stronie internetowej?

 

Wtyczki stanowią kluczowy element każdej strony internetowej, pozwalając na rozbudowę funkcjonalności oraz zwiększenie interakcji z użytkownikami. Dlaczego więc warto umieszczać wtyczki na swojej stronie? Odpowiedź tkwi w możliwościach, jakie oferują te narzędzia w zakresie rozwoju i zaangażowania.

 

Wtyczki to skuteczne narzędzia, które uzupełniają niektóre funkcje na stronie internetowej, ale też poprawiają jej jakość czy przyczyniają się do lepszego wizerunku. Czy to poprzez integrację mediów społecznościowych, dodanie interaktywnych formularzy czy też udostępnienie ciekawych treści, wtyczki umożliwiają właścicielom stron www zapewnienie spersonalizowanej i dynamicznej interakcji z odwiedzającymi.

 

Wtyczki pozwalają rozbudować funkcjonalność strony internetowej bez konieczności pisania nowego kodu od zera. Dzięki nim można dodać galerie zdjęć, formularze kontaktowe, integrację z mediów społecznościowych czy rozbudowane narzędzia do analizy danych. Regularne aktualizacje wtyczek pomagają w utrzymaniu bezpieczeństwa strony poprzez łatanie luk w zabezpieczeniach.

 

Dobre wtyczki są łatwe w obsłudze nawet dla osób bez technicznego doświadczenia. Wprowadzają funkcje „przeciągnij i upuść” lub proste interfejsy umożliwiające dostosowanie strony do własnych potrzeb. Zamiast tworzyć nowe funkcje od podstaw, wtyczki oferują gotowe rozwiązania, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Niektóre wtyczki umożliwiają analizę ruchu na stronie, śledzenie konwersji czy monitorowanie zachowań użytkowników, co pozwala lepiej zrozumieć, jak działa strona i jak można ją ulepszyć. Zalet posiadania wtyczek jest naprawdę sporo i nie sposób wymienić je wszystkie.

 

 • Jak wtyczka z ofertami pracy może wspierać Twoją markę i społeczność wokół niej?

 

W kontekście wtyczki z ofertami pracy Praca.pl, aspekt wspierania marki oraz jej społeczności staje się niezwykle istotny. Integracja wtyczki z ofertami pracy na stronie może znacząco poszerzyć zasięg komunikacji firmy. W jaki sposób? Przede wszystkim umożliwiając bezpośrednią interakcję z rynkiem pracy. Potencjalni pracownicy, odwiedzając stronę, mogą łatwo przeglądać oferty pracy i aplikować. To sprawia, że Twoja marka staje się bardziej dostępna dla osób zainteresowanych współpracą.

 

Ponadto wtyczki z ofertami pracy wspierają społeczność wokół marki, zarówno aktualnych pracowników, jak i kandydatów. Dają one możliwość łatwego udostępniania ofert pracy przez obecnych pracowników swoim znajomym czy osobom zainteresowanym. To buduje zaangażowanie wokół marki oraz przyciąga nowych talentów, którzy identyfikują się z wartościami i misją Twojej firmy.

 

A jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu internetowego, taka wtyczka dodatkowo buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Prezentujesz się jako firma czy osoba, która pracuje ze znaną i szanowaną marką Praca.pl.

 

Pomyśl, że dzięki Tobie, ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PRowy.

 

Umieszczanie wtyczek na swojej stronie internetowej, szczególnie w kontekście ofert pracy, to strategia, która nie tylko usprawnia działanie witryny, ale także wzmacnia markę i angażuje społeczność. Pozwala to na lepsze wykorzystanie potencjału komunikacyjnego online oraz sprzyja rozwojowi relacji na różnych szczeblach.

 

Ola Gościniak

 

Od małej wtyczki do ogromnej zmiany jakościowej Twojej strony www

 

Czy wiesz, że statystyczny internauta spędza w sieci 6 godzin i 40 minut dziennie?3 Ile czasu przebywają użytkownicy na Twojej stronie internetowej? Jakkolwiek brzmi odpowiedź na to pytania, prawdopodobnie za mało, niż byś sobie tego życzył/a. Jest wiele sposobów na zachęcenie internautów do pozostania na stronie i wchodzenie z nią w interakcję. 

 

 • Jak zachęcić internautę do pozostania na Twojej stronie internetowej?

 

Pewnie słyszałeś/aś o metodach UI/UX dotyczących tworzenia witryn o przejrzystej architekturze, ułatwiającej poruszanie się po stronie i szybkie docieranie do kluczowych miejsc z pnktu widzenia użytkowinika strony. Elementy nawigacji typu zakładki, przyciski, wyszykiwarki, ale też intuicyjny i logiczny układ strony internetowej mają sprawić, że osoba, która ją odwiedza, nie poczuje się zagubiona i zmęczona. Zmęczenie i zirytowanie użytkownika to najgorsze, do czego możesz doprowadzić. Źle zaprojektowana witryna internetowa jest niezwykle skuteczna w odstraszaniu klientów i zrażaniu do marki – nie pomoże nawet bogaty asortyment twojego sklepu czy ciekawe materiały, jakie zamieszczasz na blogu. Internauta nie jest istotą ani wytrwałą, ani cierpliwą, a wygodę i szybkość w spełnianiu swoich oczekiwań stawia na samym szczycie potrzeb. Jednak nawet kiedy zoptymalizujesz swoją witrynę, czeka Cię to najważniejsze zdanie – sprawić, by użytkownik chciał pozostać na Twojej stronie dłużej i w przyszłości do niej wrócić. Jak tego dokonać?

 

 • Jak zachęcić użytkownika do interakcji z Twoją stroną www?

 

Poprawna architektura, szybkość działania oraz szata graficzna witryny internetowej to absolutne podstawy. Kreując swoją markę, chcesz jednak wyjść poza minimum i stworzyć miejsce atrakcyjne i wartościowe dla Twoich użytkowników – takie, na którym będą chcieli pozostać, zapisać się do newslettera, skorzystać z oferty, przeczytać ciekawy tekst, wejść w interakcję i dołączyć do Twojej społeczności. Pojawia się pytanie: jak uczynić swoje miejsce w sieci bardziej interesującym i atrakcyjnym dla internautów?

 

Jednym z najważniejszych celów, do jakich warto dążyć na swojej stronie, jest różnorodność i możliwość wchodzenia w interakcje wzbogacające doświadczenie użytkownika. Współczesny internauta, szczególnie młody i przyzwyczajony do stałego napływu nowych bodźców, bardzo szybko się nudzi. O ile od dawna wiadomo, że tzw. ściana tekstu nie jest najlepszym sposobem na przekazywanie użytkownikom informacji, o tyle wiele osób rozwijających własne witryny wciąż zapomina o róznorodności elementów na niej. Niektóre treści warto przekazywać w formie wideo, w innych przypadkach sprawdzi się grafika, a w jeszcze innych – interaktywny dodatek, taki jak widget. 

 

Wtyczka, którą dla Ciebie mamy, to niewielka, ale znacząca cegiełka, która wesprze Twoją działalność firmową, profesjonalną albo osobistą. To małe narzędzie, które pomaga w dokonywaniu istotnych zmian.

 

Instrukcja instalacji, konfiguracja parametrów wtyczki, jej najważniejsze właściwości i korzyści, jakie przyniesie Twojej stronie www – tu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o wtyczce Zanajdź Pracę z Praca.pl

 

 

Dlaczego warto umieścić wtyczkę z ofertami pracy na swojej stronie internetowej?

 

Widget, czy po polsku widżet, wtyczka, to element umieszczany na stronie www, przekazujący jakieś treści i zachęcający użytkownika do działania. Wtyczka Znajdź Pracę z Praca.pl wyświetla informacje o aktalnie prowadzonych rekrutacjach. 

 

Wtyczkę można personalizować, wskazując między innymi:

 

 • zasięg terytorialny ofert – na widżecie mogą być pokazywane ogłoszenia z konkretnego miasta, powiatu, województwa, kilku regionów, z całej Polski, z wybranych państw;

 • branżę albo konkretne stanowiska – dzięki temu można dopasować wyświetlane informacje do tematyki swojej strony internetowej.

 

Dodatkowo masz możliwość wskazania konkretnych firm (na przykład Twojej własnej, jeśli należysz do naszych Klientów), których ogłoszenia będą wyświetlane na widgecie. I przeciwnie, możesz z niego wykluczyć określonych pracodawców, na przykład Twoją konkurencję na rynku. W ten prosty sposób masz szansę wesprzeć swoje działania jako pracodawcy albo osoby zainteresowanej rozwojem jakiejś dziedziny gospodarczej czy lokalnego rynku w ogóle.

 

 • Widżet Praca.pl to atrakcyjny wizualnie dodatek

 

Trendy dotyczące szaty graficznej i układów stron internetowej zmieniają się. Co więcej, każda osoba rozwijająca swoją witrynę ma własne preferencje co do jej grafiki i aranżacji. Częściowo jest to podytkowane zasadami UX i SEO, częściowo wynika ze specyfiki branży, dziedziny dzialalności, a częściowo z własnych preferencji właściciela domeny. 

 

Wychodząc na przeciw różnorodnym upodobaniom i stylom stron internetowych, przygotowaliśmy wtyczkę, którą można dopasować wizualnie do swojej witryny www. Możesz także zmieniać szerokość i wysokość wtyczki oraz zdecydować o liczbie wyświetlanych ogłoszeń, a także ich formacie (np. z datą, nazwą pracodawcy, regionem – bądź bez tych informacji). 

 

Wysoki stopień personalizacji widgetu jest ważny, gdyż dzięki temu wtyczka może naturalnie wkomponować się w daną stronę internetową i zaczyna stanowić jej integralny element.

 

 • Wtyczka z ofertami ma szerokie grono odbiorców – Twoich potencjalnych klientów

 

Dzięki możliwości personalizacji treści nasza wtyczka dostarcza informacji cennych dla wielu grup użytkowników, np.:

 

 • młodych ludzi na początku kariery zawodowej, 

 • osób myślących o przebranżowieniu, zmianie pracy,

 • osób mieszkających w konkretnej okolicy, 

 • osób zainteresowanych sytuacją gospodarczą regionu,

 • osob działających w wybranej branży czy nawet w konkretnych zawodach, 

 • wszystkich osób zainteresowanych podjęciem pracy / rozwijaniem kariery, 

 • użytkowników reprezentujących podmioty i instytucje wspierające lokalny rynek pracy, rozwój mieszkańców danego obszaru, szkolnictwo branżowe i wyższe itp.

 

Jak widać, wtyczka z ofertami pracy to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Dostarcza wiadomości cennych z punktu widzenia szerokiego grona użytkowników. W pewnym momencie większość z nas poszukuje pracy. Z różnych powodów też chcemy się dowiedzieć, jak prezentuje się obecnie sytuacja na rynku pracy. Dzięki naszej wtyczce pomagasz Twoim użytkownikom, wspierasz ich w dążeniach i zarazem budujesz własny wizerunek przyjaznego miejsca w sieci.

 

 • Wtyczka Znajdź Pracę z Praca.pl uzupełnia Twój unikatowy content

 

Tworzysz treści specjalistyczne i eksperckie, dzielisz się opiniami, rozwijasz swoją markę z wybranej dziedziny, a może prowadzisz przez internet sprzedaż produktów bądź usług? Niezależnie od Twojej internetowej działalności zamieszczenie na stronie firmowej / osobistej widżetu z ofertami pracy w wartościowy sposób wesprze publikowane przez Ciebie treści. Wiele obszarów działalności w ten czy inny sposób wiąże się z rynkiem pracy, szukaniem pracy, karierą, gospodarką regionu itp. Dodanie wtyczki z aktualnymi ogłoszeniami może być dobrym uzupełnieniem Twoich treści i podniesie profesjonalizm Twojej strony internetowej.

 

 • Widget Praca.pl daje dostęp do aktualnych informacji

 

Zwróć uwagę na to, że wtyczka wyświetla aktualne informacje – oddaje rzeczywistą systuację na rynku pracy, która ma miejsce właśnie teraz. Oferty są stale aktualizowane, co oznacza, że do dodatku wciąż będą wpadać najnowsze ogłoszenia o pracę. Taka wtyczka jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, wskazującym na to, że Twoja strona internetowa jest aktywna. Trzymasz rękę na pulsie i pokazujesz to użytkownikom. To bardzo ważne – internauci niechętnie podchodzą do witryn z przestarzałymi treściami, nie nadążającymi za rozwijającym się światem.

 

Masz pytania dotyczące działania albo instalacji wtyczki Znajdź Pracę z Praca.pl? Napisz do nas: plugin-wp@praca.pl 

 

 

Wtyczka z ofertami pracy Praca.pl – najczęściej zadawane pytania:

 

 • Czy wtyczka Praca.pl z ofertami jest darmowa?

 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak, wtyczka WordPress Znajdź Pracę z Praca.pl z ofertami pracy jest całkowicie bezpłatna. Możesz umieścić ją na swojej stronie internetowej, nie ponosząc za to jakichkolwiek kosztów.

 

 • Jak zainstalować wtyczkę z ofertami pracy?

 

Instalacja wtyczki oferty pracy Praca.pl jest bardzo łatwa. Po wybraniu wszystkich parametrów wtyczki, szaty graficznej, wielkości – wystarczy kliknać w przycisk POBIERZ KOD. Skopiuj kod i wklej go w odpowiednie miejsce Twojej strony www.

 

Przypisy:

1 Top Website Statistics For 2024, Forbes Advisor, 2024);

2 Raport Naukowej i Akademickiej Sieci Internetowej, 2023;

3 Raport Digital 2024 Global Overview.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

 • Młodszy specjalista ds. obsługi klienta - laboratorium weterynaryjne

  Vetlab Sp. z o.o.   Wrocław, ul. Wodzisławska 6    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  7 godz.
  Zakres obowiązków: Przyjmowanie materiału do badań, Wprowadzanie zleceń badań do programu laboratoryjnego, Telefoniczna i osobista obsługa klientów, Zamawianie i przygotowanie przesyłek kurierskich, Prowadzenie spraw biurowych.
 • specjalista (mid) / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
  8 godz.
  JEŚLI: jesteś osobą komunikatywną i dobrze zorganizowaną; sprawnie obsługujesz komputer (Word, Excel, Internet) charakteryzuje Cię wysoka kultura osobista, optymizm, uśmiech; nie boisz się pracy i wyzwań; jesteś przedsiębiorczy, wykazujesz inicjatywę; dodatkowym atutem będzie...
 • Specjalista / Specjalistka ds. obsługi klienta

  AZONIK sp. z o.o.   Białystok    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  8 godz.
  Jako Specjalista/ka ds. Obsługi Klienta w naszej firmie transportowej będziesz odpowiedzialny/a za zapewnienie wysokiego poziomu obsługi naszych klientów oraz wsparcie działań operacyjnych. Obowiązki: Komunikacja z klientami i rozwój relacji: Utrzymywanie stałego kontaktu z klientami w celu...
 • Młodszy specjalista ds. obsługi klienta - usługi weterynaryjne

  Vetlab Sp. z o.o.   Katowice, ul. Żeliwna 36    praca stacjonarna
  młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  9 godz.
  Zakres obowiązków: Przyjmowanie materiału do badań, Wprowadzanie zleceń badań do programu laboratoryjnego, Telefoniczna i osobista obsługa klientów, Zamawianie i przygotowanie przesyłek kurierskich, Prowadzenie spraw biurowych.
 • Broker Ubezpieczeniowy

  Aon Polska Sp. z o. o.   Warszawa    praca hybrydowa
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  9 godz.
  Do Twoich obowiązków należeć będzie: Zarządzanie dedykowanym portfelem Klientów. Budowanie i utrzymywanie relacji z decydentami oraz zespołem współpracującym ze strony Klienta. Analiza potrzeb ubezpieczeniowych Klienta. Proaktywne proponowanie Klientowi innowacyjnych rozwiązań...
 • Cieśla

  AMB GmbH   Niemcy, Stuttgart   
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  10 godz.
  Opis stanowiska: Szalowanie systemowe i tradycyjne (szalunki typu: Peri, Dola, Bauma, Noe, Titan)

Najnowsze artykuły

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?

Wzrost płacy minimalnej od 1 lipca 2024 roku

Wzrost płacy minimalnej od 1 lipca 2024 roku

Decyzją Rady Ministrów od 1 lipca 2024 roku wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę w Polsce. Podwyżka w stosunku do pierwszego półrocza jest niewielka, bo jedynie o 58 zł, jednak w porównaniu do ubiegłego roku wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrośnie aż o 700 zł. Sprawdź nowe stawki wynagrodzenia brutto i netto, a także ile osób skorzysta z podniesienia minimalnej krajowej.

Rezydent turystyczny – jak zostać, kurs, wymagania, zarobki

Rezydent turystyczny – jak zostać, kurs, wymagania, zarobki

Osoby myślące o pracy w turystyce mają do wyboru nie tylko zatrudnienie w hotelu bądź obsługę klientów w biurze podróży. Ciekawą opcją jest wspieranie turystów w miejscu destynacji. Dla wielu osób to praca marzeń, pozwalająca na łączenie działalności zarobkowej z poznawaniem ciekawych miejsc i podróżowaniem po całym świecie. Brzmi zachęcająco? Wyjaśniamy, jak zostać rezydentem turystycznym.