Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - BI Developer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Business Intelligence Developer odpowiada za utrzymanie i rozwijanie istniejących baz danych, jak również tworzenia nowych narzędzi służących do ich przetwarzania i przechowywania. Zajmuje się także projektowaniem i tworzeniem procesów ETL, czyli procesów służących pozyskiwaniu danych, przygotowuje dokumentację techniczną dotyczącą realizowanych projektów oraz stanowi linię wsparcia technicznego.

WYMAGANIA

BI Developer posiada zazwyczaj wykształcenie wyższe techniczne lub informatyczne. Ważniejsza od dyplomu jest jednak praktyka zawodowa: doświadczenie w pracy z serwerami baz danych SQL – ich rozwijaniem, utrzymaniem i  optymalizacją, znajomość samego języka SQL potrzebna do stwarzania zapytań oraz przetwarzania danych. Dodatkowe atuty to: znajomość narzędzi ETL, Oracle czy języka programowania C#.

Ze względu na międzynarodowe środowisko pracy konieczna jest dobra znajomość minimum jednego języka obcego. Głównie  chodzi tutaj o angielski, w którym odbywa się codzienna komunikacja w wielu firmach. Liczą się także zdolności analitycznie, sumienność i dokładność wykonywaniu obowiązków, komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole.

WARUNKI PRACY

Praca wykonywana jest w siedzibie firmy przy użyciu komputera, ale jej stałym elementem jest kontakt z innymi członkami zespołu projektowego. Niekiedy BI Developer występuje w roli wsparcia technicznego dla użytkowników stworzonych systemów. Ma do czynienia z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dlatego często wymagane jest podpisanie klauzuli poufności, na mocy której zakazane jest rozpowszechnienie informacji na temat prowadzonych projektów.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

BI Developer może znaleźć zatrudnienie na etacie w firmach wyspecjalizowanych w tworzeniu i obsłudze systemów baz danych. Niekiedy duże przedsiębiorstwa np. banki czy inne instytucje finansowe tworzą samodzielnie tego typu rozwiązania i potrzebują wykwalifikowanych specjalistów w swoich działach technicznych i IT.  Część osób dodatkowo prowadzi także działalność freelancerską i współpracuje z różnymi podmiotami w oparciu o umowę cywilnoprawną.

ZAROBKI

Zarobki na stanowisku BI Developera wynoszą średnio 7-12 tys. zł. Oprócz podstawowej pensji, można liczyć także na premię oraz benefity pozapłacowe np. prywatną opiekę zdrowotną czy dofinansowanie zajęć sportowych.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - BI Developer

zobacz więcej ofert pracy dla BI Developer