Lista stanowisk - Front-end Developer

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

Front-end Developer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Front-End Development jest jedną z najbardziej pożądanych specjalizacji wśród programistów. Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przygotowanie lub modernizację witryny internetowej od strony wizualnej. Bierze udział w tworzeniu niezbędnego oprogramowania. Przy użyciu dostępnych technologii projektuje znajdujące się na niej elementy graficzne m.in. animacje i slidery oraz aplikacje. Dba także o ich prawidłowe funkcjonowanie i rozwiązuje ewentualne problemy techniczne.

 

WYMAGANIA

 

Pracodawcy na to stanowisko szukają z reguły osób z wykształceniem o profilu informatycznym. Dla wielu firm większe znaczenie ma jednak doświadczenie zawodowe, portfolio zrealizowanych projektów i znajomość technologii branżowych.

Podstawą w pracy Front-end Developera jest znajomość języków programowania, takich jak np. Java Script PHP, SQL czy ASP.NET. Musi też posiadać praktyczną wiedzę i doświadczenie z zakresu HTML czy CSS oraz znać narzędzia i środowiska wytwórcze np. JS, CI, GIT.

Jako że środowisko pracy w tym zawodzie jest międzynarodowe to duże znaczenie ma umiejętność posługiwania się językiem angielskim. W tym języku kontaktuje się z klientami oraz sporządza niezbędną dokumentację projektową. Liczy się także kreatywność, zdolność analitycznego myślenia i umiejętność pracy w zespole.

 

WARUNKI PRACY

 

Front-end Developerzy pracują przede wszystkim przy komputerze, przy użyciu specjalistycznych programów i technologii. Częścią ich pracy są także spotkania z klientami, kiedy to ustalane są szczegóły realizowanych projektów.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Na tym stanowisku możliwe jest zdobycie zatrudnienia w dużych firmach posiadających własne działy IT, specjalistycznych firmach oferujących usługi programistyczne, a także prowadzić działalność jako freelancer. Niektórzy specjaliści łączą pracę na etacie z realizowanymi indywidualnie zleceniami.

 

ZAROBKI

 

Front-end Developer na początku kariery może liczyć na pensję w granicach 2,5-3 tys. zł „na rękę”. Kwoty te systematycznie rosną i osoby z pewnym doświadczeniem zawodowym mogą liczyć na wynagrodzenie powyżej 5 tys. zł, a najlepsi potrafią zarabiać nawet ponad 10 tys. zł. Do tego dochodzą ewentualne premie i bonusy pozapłacowe W przypadku wolnych strzelców stawki za godzinę pracy wahają się w granicach 40-120 zł.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Programowanie