NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Microsoft Dynamics AX (X/X++)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Programista Microsoft Dynamics AX (X/X++) zajmuje się dostarczaniem oprogramowania, a więc opracowywaniem, dostosowywaniem, rozwojem i wdrażaniem do użytku oprogramowania Microsoft dla firm. MS Dynamics AX jest systemem klasy ERP wspierającym zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez efektywne planowanie i sprawowanie kontroli nad zasobami przedsiębiorstwa. Wspomaga on wiele szczebli zarządzania firmą (jak np. finanse, handel, logistyka, produkcja, CRM) i pozwala na optymalizację zachodzących w niej procesów.

Do zadań pracownika na tym stanowisku należy udział w projektach dotyczących wdrożeń i rozwoju MS Dynamics AX, projektowanie nowych funkcjonalności i optymalnych zmian w standardzie systemu, kontrolowanie algorytmów. Musi on także umiejętnie współpracować z zespołem konsultantów i kierownikami projektu w realizacji rozwiązań dla klienta.


WYMAGANIA

 

Najczęściej wymagane jest wyższe wykształcenie o profilu technicznym lub informatycznym oraz kilkuletnie doświadczenie zawodowe przy budowie rozwiązań informatycznych na podobnym stanowisku. Niezbędna jest dobra znajomość programowania w systemie Microsoft Dynamics AX oraz języka angielskiego. Cenione są także obeznanie wśród wzorców projektowych stosowanych w standardzie systemu, jego API, wiedza w zakresie budowy i optymalizacji zapytań technologii Microsoft SQL Server (najlepiej w kilku wersjach) czy orientacja w zasadach programowania obiektowego. Nie bez znaczenia są również umiejętności zbierania i doprecyzowywania wymagań użytkowników, samodzielność, pomysłowość i zręczność w prowadzeniu szkoleń i przekazywaniu wiedzy.


WARUNKI PRACY

 

Programista zdecydowaną większość czasu pracuje w pomieszczeniach biurowych. Musi też liczyć się z wyjazdami związanymi z wdrożeniem oprogramowania czy ze szkoleniem klientów w jego zakresie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Programista Microsoft Dynamics AX (X/X++) może znaleźć pracę zarówno w firmach oferujących usługi doradcze, projektowe i wdrożeniowe rozwiązań IT, jak i w dużych firmach korzystających z oprogramowania, potrzebujących specjalisty na wyłączność.


ZAROBKI

 

Zarobki specjalisty w tej dziedzinie oscylują w granicach 6 000–13 000 zł netto. Stawki charakteryzują się dysproporcją zależną od doświadczenia i kwalifikacji kandydata.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Microsoft Dynamics AX (X/X++)

zobacz więcej ofert pracy dla Programista Microsoft Dynamics AX (X/X++)