Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista PHP

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Programista PHP – osoba, która programuje w PHP, zna PHP i kodowanie w tym języku. Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy: analiza, projektowanie, tworzenie i rozbudowa aplikacji internetowych, rozwijanie i integracja obecnych systemów, tworzenie dokumentacji projektowej.


WYMAGANIA

Programista PHP powinien mieć wykształcenie wyższe informatyczne. Powinien się charakteryzować następującymi cechami: doświadczeniem w tworzeniu aplikacji internetowych, bardzo dobrą znajomością internetu i standardów tworzenia stron internetowych, bardzo dobrą znajomością PHP, MySql, JavaScript, HTML, znajomością XML, XSL, Smarty, umiejętnością projektowania algorytmów, znajomością języka angielskiego, dyspozycyjnością, zdolnością logicznego myślenia, systematycznością, zamiłowaniem do matematyki, samodzielnością i kreatywnością.


WARUNKI PRACY

Programista pracuje w pomieszczeniach biurowych. Ponieważ większość czasu spędza przed komputerem w pozycji siedzącej, to może odczuwać zmęczenie wzroku, a także jest narażony na choroby kręgosłupa. Praca programisty może mieć charakter indywidualny lub zespołowy. W przypadku większych firm pracujących nad dużymi projektami programista współpracuje z innymi programistami, a kontakty między nimi są częste. Najczęściej jednak praca ta ma charakter samodzielny. Programista pracuje zazwyczaj w stałych godzinach w ciągu dnia. Tylko w wyjątkowych sytuacjach pracuje więcej. Programista ma zazwyczaj dużą swobodę działania, czasami nawet sam określa godziny pracy. Dla pracodawcy istotny jest efekt jego pracy. Mimo iż programy różnią się między sobą, to jednak pewne czynności powtarzają się i są dość monotonne. Praca ta jest wykonywana zazwyczaj w jednym miejscu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Rynek IT w Polsce systematycznie się rozwija, dlatego mimo dużego nasycenia, firmy wciąż borykają się z problemem braku wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. W Polsce nie trzeba posiadać żadnego certyfikatu, aby być programistą. Choć na ważniejsze stanowiska techniczne takie, jak inżynier oprogramowania, pracodawcy często wymagają posiadania wykształcenia wyższego, istotne jest posiadane doświadczenie w stosowaniu wymaganych technologii. Ponadto tworzenie aplikacji dla wielu sektorów (np. bankowego) wymaga znajomości konkretnej branży oraz uwarunkowań prawnych. Programista może znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach, jednak najczęściej podejmie pracę w firmie zajmującej się przygotowywaniem oprogramowania. Według prognoz ekspertów wśród programistów coraz bardziej istotna będzie specjalizacja.


ZAROBKI

Programiści należą do najlepiej zarabiających grup zawodowych w kraju, lecz wysokość zarobków jest mocno uzależniona od wybranej specjalizacji. Zazwyczaj otrzymuje pensję podstawową, a za wykonanie całego projektu może liczyć na premię. Pensja dobrego programisty oscyluje w okolicy średniej krajowej, ale unikalni specjaliści mogą liczyć nawet na trzykrotność tej sumy.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista PHP

zobacz więcej ofert pracy dla Programista PHP