Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Ruby on Rails

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Ruby on Rails jest to program stworzony w celu sprawniejszego tworzenia aplikacji webowych. Umożliwia bowiem szybsze i łatwiejsze pisanie kodu. Zastosowane w nim zostały reguły DRY (Don’t repeat yourself) oraz COE (Convention Over Configuration). Pierwsza z nich polega na unikaniu tej samej pracy, a druga na zastępowaniu samodzielnej konfiguracji poprzez gotowe rozwiązania. W RoR można zwiększać użyteczność aplikacji poprzez dodawanie wtyczek, które wzbogacają ją o dodatkowe funkcje.

WYMAGANIA

Oczekiwanym przez pracodawców, a przy najmniej mile widzianym, jest posiadanie wyższego wykształcenie o profilu informatycznym.

Podstawa do pracy na tym stanowisku jest jednak doskonała znajomość frameworku Ruby on Rails. Programista RoR musi także znać inne języki programowania np. HTML czy CSS, system kontroli wersji (kodu źródłowego) GIT oraz potrafić tworzyć i przeprowadzać testy typu Unit Test czy RSpec. Programowanie dotyczy często rozwiązań na urządzenia mobilne, dlatego atutem będzie znajomość takich programów, jak JQuery mobile czy Twitter Bootstrap.

Środowisko pracy jest zazwyczaj międzynarodowe, dlatego od kandydatów wymaga się dobrej znajomości języków obcych, w szczególności angielskiego. Jest on niezbędny do codziennego kontaktu z współpracownikami i klientami oraz przy opracowywaniu dokumentacji technicznej.

WARUNKI PRACY

Programista RoR pracuje przede wszystkim przed komputerem. W zakres obowiązków wchodzą także kontakty z klientami (osobiste lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej). Czasem musi odwiedzić siedzibę klienta, aby dokonać niezbędnych modyfikacji czy usprawnień w funkcjonującym już oprogramowaniu.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby zajmujące się programowanie w technologii Ruby on Rails mogą szukać zarówno pracy „na etacie” w firmach informatycznych zajmujących się świadczeniem takich usług. Branża jest też otwarta na freelancerów, którzy samodzielnie pozyskują i realizują zlecenia.

ZAROBKI
Zarobki programisty RoR zależą od poziomu doświadczenia i umiejętności. Rozpoczynają się od ok. 3 tys. zł, ale w większości oscylują wokół 6 tys. Najlepsi mogą zaś liczyć nawet na 10 tys. miesięcznie lub więcej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Ruby on Rails

zobacz więcej ofert pracy dla Programista Ruby on Rails