Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista SAS

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

SAS to środowisko programistyczne wprowadzone przez SAS Institute - służy importowaniu i przetwarzaniu danych, zarządzaniu nimi i ich eksploracji. Środowisko umożliwia także wyszukiwanie informacji oraz przeprowadzanie analiz statystycznych. Programista SAS to osoba projektująca, wdrażająca i administrująca środowiskiem SAS w przestrzeni informatycznej firmy lub instytucji, zarządzająca jego zasobami i udzielająca bieżącego wsparcia merytorycznego i technicznego w jego codziennym funkcjonowaniu. Programista organizuje w razie potrzeby szkolenia dla pracowników z zakresu obsługi środowiska SAS, projektuje systemy pomocy i raportuje o funkcjonowaniu systemu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze programisty SAS jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia technicznego, pozyskanego w ramach kierunku informatyka lub jemu podobnego. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie, pozyskane w pracy na stanowisku o zbliżonym zakresie obowiązków. Od osób zainteresowanych tym stanowiskiem oczekuje się ponadprzeciętnych zdolności numerycznych i analitycznych, umiejętności pracy w zespole, oraz praktycznej znajomości języków mySQL, SAS 4GL.


WARUNKI PRACY

Praca programisty SAS odbywa się w przeważającej części za pośrednictwem środowiska komputerowego, związana jest z przebywaniem w jednostajnej pozycji przez długi okres czasu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne firmy z sektora IT, lecz także odpowiednie wydziały informatyczne dużych firm i instytucji o różnorodnych profilach prowadzonych działalności.


ZAROBKI

Zarobki osób zatrudnianych w tym charakterze są trudne do zdefiniowania i ściśle zależne od miejsca zatrudnienia oraz zakresu pełnionych obowiązków.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista SAS

zobacz więcej ofert pracy dla Programista SAS