Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Sharepoint

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Microsoft SharePoint jest platformą aplikacji webowych pozwalającą na zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych oraz różnego rodzaju plików i dokumentów importowanych pomiędzy serwerem a klientem. Programista Sharepoint jest osobą, która za pomocą języka .NET oraz umiejętności graficznych zajmuje się tworzeniem, modyfikacją i utrzymaniem odpowiedniego działania stron i portali stworzonych w oparciu o platformę Sharepoint. Pracownik testuje, ocenia i analizuje stworzone przez siebie lub innych pracowników produkty. Do podstawowych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy należą: projektowanie i tworzenie aplikacji w technologii .NET w oparciu o platformę Sharepoint, wdrażanie systemów Sharepoint, przeprowadzanie analizy zgodności funkcjonowania systemu ze specyfikacją techniczną, raportowanie wyników pracy do bezpośredniego przełożonego, uczestnictwo w spotkaniach projektowych i konferencjach, tworzenie specyfikacji wymagań, testów i dokumentacji oraz dbałość o poprawność kodu


WYMAGANIA


Najważniejszym wymogiem kwalifikacyjnym na stanowisko Programisty Sharepoint jest wyższe wykształcenie uzyskane na kierunku informatyka lub pokrewnym. Bardzo istotne jest również dotychczasowe doświadczenie zawodowe na takim samym lub podobnym stanowisku pracy, jednak zdarzają się sytuacje, gdy na stanowisko Programisty Sharepoint zatrudniane są osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w programowaniu. W tym przypadku niezbędna jest wiedza związana z projektowaniem, wdrażaniem i późniejszą obsługą środowiska programistycznego .NET. Wymagana jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca sprawne czytanie i sporządzanie dokumentacji technicznej oraz posługiwanie się angielską terminologią programistyczną. Dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym będzie umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne i umiejętność analitycznego myślenia. Programista Sharepoint powinien być osobą twórczą, umiejącą rozwiązywać niestandardowe  problemy i podejmującą nowe wyzwania.


WARUNKI PRACY


Praca w zawodzie Programisty Sharepoint wykonywana może być na dwa sposoby: zdalnie lub w biurze należącym do firmy zatrudniającej pracownika. Sposób jej wykonywania zależy od polityki firmy oraz ustaleń między pracownikiem a pracodawcą. W praktyce często zdarzają się przypadki, gdy Programista Sharepoint część tygodnia pracy spędza w biurze, a przez pozostały czas pracuje w domu. Jest to praca samodzielna, indywidualna, umysłowa i pod nadzorem. W przypadkach awarii lub goniących terminów mogą występować sytuacje stresujące. Praca programisty jest pracą siedzącą, obciążającą kręgosłup, narząd wzroku i nadgarstki. Przeciwwskazaniami do wykonywania tej pracy są problemy z kręgosłupem, choroby oczu i choroby psychiczne. Normowo, Programista Sharepoint pracuje osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu, jednak specyfika pracy wymaga dyspozycyjności i pracy po godzinach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Programiści Sharepoint mają kilka możliwości wyboru  drogi zawodowej. Mogą pracować w charakterze wolnego strzelca, który na własną rękę poszukuje zleceń, mogą zostać osobą samozatrudnioną lub zdecydować się na objęcie posady w jednej z firm oferujących zatrudnienie dla Programistów Sharepoint. W dzisiejszych czasach możliwości podjęcia pracy dla programistów są ogromne – programiści zatrudnienie znajdą zarówno w największych, jak i najmniejszych miastach kraju


ZAROBKI


Branża informatyczna od kilku lat cechuje się wysokimi stawkami wynagrodzeń, co zachęca młodych ludzi do podejmowania studiów informatycznych. Zarobki w zawodzie Programisty Sharepoint są różne i uzależnione od wielu czynników, jednak z reguły wynoszą od 3,0 do 6,0 tysięcy złotych i wyżej. Najwyższe wynagrodzenie w tym zawodzie otrzymują pracownicy dużych firm i korporacji, posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Sharepoint

zobacz więcej ofert pracy dla Programista Sharepoint