Lista stanowisk - Inżynier materiałowy

Polecane oferty - Inżynieria / Projektowanie

  • Specjalista ds. badań materiałowych

    Urząd Dozoru Technicznego   Warszawa    praca mobilna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Kluczowe obowiązki: Wykonywanie badań nieniszczących w zakresie posiadanych uprawnień. Sporządzanie raportów z przeprowadzanych badań.
  • Technolog / Technolożka Betonu - Koordynator

    CEMEX Polska Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Główne zadania Projektowanie składów mieszanek betonowych (m.in. analiza i dobór materiałów, wykonywanie zarobów próbnych), Doradztwo technologiczne dla klientów CEMEX (m.in. przygotowywanie wycen kontraktów, dokumentacji jakościowej, udział w negocjacjach handlowych w zakresie wsparcia...

Inżynier materiałowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Inżynier materiałowy, czy też inżynier inżynierii materiałowej, pracuje w przemyśle – halach produkcyjnych, obiektach technologicznych, ale może również zatrudnić się w instytucjach naukowo-badawczych, laboratoriach. To praca wymagająca ściśle określonej wiedzy i ukończenia studiów inżynierskich, a także szeregu kompetencji miękkich. Sprawdzą się w niej osoby o ścisłym, technicznym umyśle, mające wyobraźnię przestrzenną.

 

JAK ZOSTAĆ INŻYNIEREM MATERIAŁOWYM?

 

Podstawowym i jednocześnie najważniejszym wymogiem pracodawców jest kierunkowe wykształcenie – tytuł inżyniera ze specjalnością inżynieria materiałowa, materiały budowlane lub pokrewną.

 

W czasie studiów na kierunku inżynieria materiałowa należy zdecydować się na określoną specjalizację, która będzie rzutować na rozwój dalszej kariery i wybór miejsca pracy – np. inżynieria powierzchni, materiałów funkcjonalnych, konstrukcyjnych itd. Naukę można kontynuować, uzyskując kolejno tytuł magistra i doktora.

 

INŻYNIER MATERIAŁOWY: CO ROBI?

 

Czym na co dzień zajmuje się inżynier materiałowy? Praca na tym stanowisku polega na badaniu właściwości fizykochemicznych materiałów i projektowaniu sposobów ich przetwarzania, aby podnieść jakość i poprawić właściwości użytkowe.

 

Pracownik wybiera optymalne materiały i sposób ich przetwarzania, uwzględniając aktualne albo przewidywane zastosowania tych materiałów. Opracowuje nowe materiały i kompozyty materiałowe, wraz ze sposobami ich wytwarzania, szuka sposobów na obniżenie kosztów produkcji, pełne wykorzystanie produktów. Inżynier może także być odpowiedzialny za organizację pracy zespołów badawczych, jako ekspert w swojej dziedzinie pełnić też funkcje doradcze.

 

INŻYNIER MATERIAŁOWY: ZAROBKI

 

Wynagrodzenie w tym zawodzie zależy przede wszystkim od miejsca pracy – inaczej będą wyglądać zarobki pracownika uczelni, inaczej inżyniera zatrudnionego w przemyśle. Ważne są także staż pracy, doświadczenie pracownika. Mediana zarobków na stanowiskach wymagających tytułu inżyniera wynosi między 5 a 6 tys. zł netto.

 

ROZWÓJ ZAWODOWY INŻYNIERA MATERIAŁOWEGO

 

Inżynieria materiałowa to dziedzina o interdyscyplinarnym charakterze, która wciąż się rozwija. Ciągła nauka, zdobywanie doświadczenia daje pracownikowi szansę na osiągnięcie pozycji eksperta w branży.

 

INŻYNIER MATERIAŁOWY PRACA: PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

 

Jak zostało wspomniane na wstępie, inżynierów materiałowych zatrudniają firmy produkcyjne w różnych branżach, opracowujące technologie, biura projektowe i doradcze oraz instytucje naukowo-badawcze. O tym, jaki kierunek kariery zawodowej obrać, warto pomyśleć już w trakcie studiów – przy wyborze specjalności.

Praca Inżynier materiałowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Inżynieria / Projektowanie

  • AB INDUSTRY S.A.
    specjalista mid / junior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    Sporządzanie przedmiarów, obmiarów i kosztorysów, w tym zamiennych, powykonawczych, do przetargów, Sporządzania ofert i ich aktualizacja, Sporządzanie optymalizacji kosztowych realizacji inwestycji, Kompletowanie dokumentów niezbędnych do przygotowania ofert, zatwierdzeń materiałów itp.,...
  • Specjalista / Specjalistka ds. badań wyrobów

    Masfalt Sp. z o.o.   Warszawa, ul. Chełmżyńska    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    4 dni
    Miejsce pracy: Zakład produkcyjny w Warszawie (ul. Chełmżyńska) Pracując na powyższym stanowisku zajmiesz się wykonywaniem i nadzorowaniem wykonywania badań laboratoryjnych, funkcjonowaniem laboratorium kontrolnym oraz kontrolami przy produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych. Wraz z Twoim...
  • CEMEX Polska Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Główne zadania Projektowanie składów mieszanek betonowych (m.in. analiza i dobór materiałów, wykonywanie zarobów próbnych) w Wytwórni Betonu w Świnoujściu lub Szczecinie. Doradztwo technologiczne dla klientów CEMEX (m.in. przygotowywanie wycen kontraktów, dokumentacji jakościowej,...
  • Inżynier budowy

    JL Sp. z o.o.   Łomża    praca mobilna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Praca na obecnie prowadzonych budowach na terenie Polski Opis stanowiska Koordynowanie inwestycji pod względem technicznym (sporządzanie obmiarów) Sporządzanie i rozliczanie zamówień materiałowych (koordynowanie zamówień materiałów, sprzętu, transportu i usług) Kontakty z podwykonawcami...
  • AB INDUSTRY S.A.
    specjalista mid / junior / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    6 dni
    Przygotowywanie dokumentacji projektowej instalacji elektrycznych, Wykonywanie obliczeń elektrycznych, Przygotowywanie zestawienia materiałowego pod zamówienie, Przygotowywanie rysunków rozmieszczenia, Wykonywanie schematów jednokreskowych i wykonawczych, Przygotowywanie wycen, prowadzenie...

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.