Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik Automatyki Przemysłowej i Urządzeń Precyzyjnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zawód mechanik kojarzy się przede wszystkim z branżą samochodową, i faktycznie w niej stanowisko występuje najczęściej. W ogólnym jednak zarysie mechanikiem jest osoba zajmująca się wytwarzaniem, obsługą lub serwisowaniem różnego rodzaju urządzeń mechanicznych. Mechanicy specjalizują się w jednej z następujących dziedzin; sprzętowej, opartej na znajomości poszczególnych maszyn i urządzeń, ich obsłudze, zastosowaniu i naprawie, oraz technologicznej – specjaliści w tym zakresie zajmują się zgłębianiem i zastosowywaniem technologii wykorzystujących urządzenia mechaniczne. W przypadku specjalisty w zakresie automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, osoba zatrudniona w tym charakterze będzie więc zajmować się sprawdzaniem stanu technicznego, konserwacją i przeprowadzaniem bieżących napraw sprzętu wykorzystywanego w różnych gałęziach przemysłu, a także, jako doświadczona w obsłudze tych urządzeń, może sama uczestniczyć w procesie produkcji, przetwórstwa, etc., zajmując się nastawianiem, regulowaniem i kontrolowaniem pracy tychże urządzeń.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, jest ukończenie jednej ze szkół zawodowych, techników, lub studiów technicznych na adekwatnym kierunku (na przykład robotyka i automatyka). Dla potencjalnych pracodawców równie istotne jest jednak doświadczenie, posiadane przez osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole, oraz precyzja i zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków to w tym przypadku dodatkowe atuty. Mechanik powinien posiadać zdolność obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych będzie przeważnie przestrzeń hali produkcyjnej lub obszar przemysłowy w szerokim tego słowa znaczeniu. Do codziennych obowiązków tego rodzaju mechanika będzie należeć obsługa, lub serwisowanie sprzętu obecnego w miejscu jego pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano, zatrudnienie dla tego rodzaju specjalisty oferują liczne przedsiębiorstwa produkcyjne. Mechanik może także poszukiwać zatrudnienia w licznych gałęziach przemysłu.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na średnim poziomie 3000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik Automatyki Przemysłowej i Urządzeń Precyzyjnych

zobacz więcej ofert pracy dla Mechanik Automatyki Przemysłowej i Urządzeń Precyzyjnych