Lista stanowisk - Technolog Odzieży

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • FAINA LIFESTYLE Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Twój zakres obowiązków: Uzgadnianie technologii produkcji; Koordynacja i kontrola wzorów oraz materiałów użytych do produkcji; Komunikacja z dostawcami od fazy początkowej do gotowego produktu; Nadzór produkcji w zakresie kontroli jakości oraz terminów dostaw; Kontrola końcowa produkcji;...
  • Praca.pl Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    7 dni
    Zakres obowiązków: Dostosowywanie technik produkcyjnych, Zarządzanie i sprawdzanie wzorców oraz surowców, Kontakt z dostawcami od początku do końca produkcji, Nadzór nad jakością i terminowością produkcji, Ostatnia kontrola gotowego produktu, Wsparcie przy zakupach i nadzór nad tym...

Technolog Odzieży

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Ogólnie rzecz ujmując, Technolog Odzieży projektuje odzież oraz nadzoruje proces jej produkcji - może zajmować się m.in. wytwarzaniem odzieży miarowej w zakładzie usługowym. Zawód Technologa Odzieży zdobyć można w szkołach zawodowych. Do podstawowych zadań zawodowych osoby zatrudnionej na tym stanowisku pracy należy: organizowanie pracy własnej oraz zespołu pracowników zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii; projektowanie wyrobów odzieżowych na różnego typu figury; opracowywanie podstawowej dokumentacji techniczno-technologicznej wyrobów odzieżowych; wykonywanie form i szablonów elementów wyrobów odzieżowych; dobieranie materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich do wyrobu odzieżowego; obsługiwanie podstawowych maszyn i urządzeń przy wytwarzaniu wyrobów odzieżowych, zgodnie z wymaganiami technologicznymi; organizowanie i nadzorowanie procesów wytwarzania odzieży; stosowanie zasad normowania materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich; wyznaczanie rentowności wyrobu odzieżowego przy jednoczesnej analizie jego funkcji użytkowych oraz stosowanie zasad rachunku ekonomicznego w działalności gospodarczej.


WYMAGANIA


Od kandydatów na stanowisko Technologa Odzieży pracodawcy wymagają wykształcenia kierunkowego (potwierdzonego dyplomem zawodowym), doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, praktycznej znajomości zasad konstrukcji odzieży i stopniowania, dobrej znajomości zasad kroju i szycia, znajomości programu graficznego i znajomości obsługi komputera oraz komunikatywnej znajomości języka angielskiego.


WARUNKI PRACY


Praca w zawodzie Technologa Odzieży jest pracą umysłową, choć nie brak w niej elementów pracy fizycznej. Pracownik swoje obowiązki wykonuje w zakładzie produkcyjnym zatrudniającej go firmy. Pracuje w biurze, na samodzielnym stanowisku, często oddzielonym od innych w celu zapewnienia jak najlepszych warunków do pracy. W trakcie produkcji zaprojektowanych przez niego części odzieży jego praca przenosi się do hali krawieckiej, gdzie czuwa nad krojem i jakością powstających ubrań. Przeciętnie pracuje 8 godzin dziennie, choć czasem zdarzyć się może konieczność zostania po godzinach. Nie jest to zawód wiążący się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, a sytuacje stresujące związane są zazwyczaj z procesem produkcji odzieży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla technologa odzieży generują zakłady krawieckie i firmy produkujące odzież. Technolog Odzieży może również sam założyć firmę i realizować projekty przydzielone przez zleceniodawców.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie technologa odzieży są niewysokie i utrzymują się na poziomie 1,5 – 2,5 tysięcy złotych netto miesięcznie. Rzadko kiedy pracownicy otrzymują dodatkowe benefity czy uposażenie w postaci telefonów komórkowych.

Praca Technolog Odzieży
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.