Lista stanowisk - Inżynier

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

  • Specjalista ds. Technologii

    Grupa Mieszko   Racibórz    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    20 godz.
    Twój zakres obowiązków Projektowanie i wdrażanie nowych wyrobów oraz współudział w procesie uprzemysławiania, Nadzór technologiczny podczas wdrożeń nowych produktów i uruchomień linii technologicznych, Testowanie surowców w warunkach laboratoryjnych oraz produkcyjnych i rekomendacja...
  • Kierownik / Inżynier budowy - instalacje sanitarne

    BK BUD sp. z o.o.   Wrocław    praca mobilna   dziś wygasa
    specjalista mid / junior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    1 dni
    Twój zakres obowiązków nadzorowanie i realizacja prac sanitarnych; kompletowanie dokumentacji budowlanej; pomoc w obliczeniach przedmiarów robót; pomoc w kosztorysowaniu robót budowlanych; współpraca z innymi pracownikami budowy; kontakt z Podwykonawcami oraz dostawcami; kontakt z...

Inżynier

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier, w rozumieniu edukacyjnym jest absolwentem wyższej uczelni technicznej. Jest to tytuł ukończenia studiów na politechnice, odpowiadający magistrowi. W rozumieniu zawodowym natomiast inżynier jest specjalistą jednego z odłamów inżynierii. Zawody inżynierskie są wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 roku w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania; inżynierowie to architekci, urbaniści i pokrewni, inżynierowie budownictwa i środowiska, elektrycy, elektronicy i inżynierowie telekomunikacji, mechanicy, chemicy, górnicy, metalurdzy i pokrewni, geodeci i kartografowie, inżynierowie rolnictwa, leśnictwa i pokrewni, inżynierowie zarządzania produkcją, oraz inni, niesklasyfikowani w rozporządzeniu.


WYMAGANIA

Jako że inżynierowie zatrudniani są w najróżniejszych firmach i przedsiębiorstwach prywatnych i publicznych, stawiane przed nimi wymagania rekrutacyjne są niezwykle zróżnicowane. Przeważnie jednak do wykonywania określonego zawodu potrzebne są określone uprawnienia - budowlane (dla inżynierii środowiska, budowlanej, elektrycznej, telekomunikacyjnej i architektonicznej), oraz geodezyjne (dla geodetów i kartografów). Egzamin pozwalający zdobyć powyższe uprawnienia jest organizowany przez odpowiedni organ samorządowy, lub wyznaczoną przez niego komisję. Aby do niego przystąpić najczęściej należy przejść ustalony okres praktyki zawodowej.


WARUNKI PRACY

Podobnie jak w przypadku wymogów, warunki pracy inżyniera uzależnione są od miejsca zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Inżynierowie zatrudniani są w przemyśle, transporcie, firmach telekomunikacyjnych, informatycznych, kopalniach i hutach. Spektrum dostępnych miejsc pracy jest bardzo szerokie, a absolwentów kierunków technicznych uznaje się w Polsce za posiadającą najlepsze perspektywy zawodowe.


ZAROBKI

Zarobki inżynierów są ściśle uzależnione od branży w której funkcjonują, miasta w którym szukają zatrudnienia, czy zdobytego doświadczenia i posiadanych uprawnień. Nie da się więc przytoczyć uśrednionych zarobków tak, by była to kwota miarodajna. Przykładowe jednak zarobki inżyniera zatrudnionego w branży energetyczno-mechanicznej wahają się od 2500 do 6200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Inżynier
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.