Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik Maszyn i Urządzeń Produkcyjnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zawód mechanik kojarzy się przede wszystkim z branżą samochodową, i faktycznie w niej stanowisko występuje najczęściej. W ogólnym jednak zarysie mechanikiem jest osoba zajmująca się wytwarzaniem, obsługą lub serwisowaniem różnego rodzaju urządzeń mechanicznych. Mechanicy specjalizują się w jednej z następujących dziedzin; sprzętowej, opartej na znajomości poszczególnych maszyn i urządzeń, ich obsłudze, zastosowaniu i naprawie, oraz technologicznej – specjaliści w tym zakresie zajmują się zgłębianiem i zastosowywaniem technologii wykorzystujących urządzenia mechaniczne. Mechanik maszyn i urządzeń produkcyjnych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, specjalizuje się w obsłudze i serwisowaniu sprzętu wykorzystywanego w procesie produkcji.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu mechanika maszyn i urządzeń produkcyjnych, jest ukończenie jednego z techników o profilu mechanicznym. Dyplom tejże szkoły świadczy o nabyciu przez kandydata niezbędnej wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywania danej grupy maszyn i urządzeń. Dla potencjalnych pracodawców równie istotne jest jednak doświadczenie, posiadane przez osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze, pozyskane na stanowisku związanym z obsługą lub konserwacją i naprawą sprzętu wykorzystywanego w produkcji. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole, oraz precyzja i zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków to w tym przypadku dodatkowe atuty. Mechanik powinien posiadać zdolność obsługi komputera na poziomie ponadpodstawowym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy mechanika maszyn i urządzeń produkcyjnych jest więc przeważnie przestrzeń hali produkcyjnej. Mechanik serwisuje urządzenia, jednocześnie zajmując się ich bieżącą obsługą, przez co czynnie uczestniczy w procesie produkcji.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w licznych przedsiębiorstwach produkcyjnych.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku mechanika maszyn i urządzeń produkcyjnych kształtują się na średnim poziomie 2500 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik Maszyn i Urządzeń Produkcyjnych

zobacz więcej ofert pracy dla Mechanik Maszyn i Urządzeń Produkcyjnych