Przegląd tygodnia 01-07.07.2019

2019-07-05

#RynekPracy

Podsumowanie tygodnia zaczniemy od małej dawki humoru rekrutacyjnego.
Nie od dziś wiadomo, że spotkanie rekrutacyjne należy do kategorii tych stresujących. Czasami stres zadziała tak mocno, że uda się rozbawić rekrutera. Wysłanie przepisu na pieczone ziemniaki zamiast CV czy odpowiedź na pytanie „gdzie widzisz się za 5 lat” – „na egzotycznej plaży” poprawiają humor rekrutera. Jeśli chcecie poczytać o tym, co bawi rekruterów, zapraszamy na PulsHR.

Również na PulsHR przeczytacie o tym jakie uczelnie są gwarantem sukcesu zawodowego swoich absolwentów oraz jakie kierunki warto wybrać, żeby nie mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.


#WaszymZdaniem

W oparciu o wnioski z sondy przeprowadzonej na naszym portalu w czerwcu wynika, że pracownicy nie przestrzegają zasad ubioru do pracy. Trzyma się ich jedynie 18%. Najczęściej odkrywamy nogi i stopy. Wnioski z naszego badania wraz z komentarzem eksperta znajdziecie tutaj.

 

#LiczbaTygodnia
1500 to liczba aktywnych ofert pracy w województwie zachodniopomorskim. Sprawdźcie, warto wiedzieć co się dzieje na rynku pracy. 


#WartoWiedzieć
Czy na okresie próbnym można iść na zwolnienie lekarskie? Odpowiedź jest prosta: tak. Podobnie jak w przypadku pozostałych etatowych pracowników, również tym zatrudnionym „na próbę” przysługuje wynagrodzenie za okres czasowej niezdolności do pracy. O jakich świadczeniach mowa?
• Wynagrodzenie chorobowe – jest wypłacane przez pracodawcę przez pierwsze 33 dni trwania choroby (lub 14 dni, jeśli pracownik ma ukończone 50 lat).
• Zasiłek chorobowy – jest przyznawany osobom ubezpieczonym od 34. dnia stwierdzonej niezdolności do pracy.
Więcej informacji znajdziecie w artykule na naszej stronie, sekcja kariera i rozwój.

#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie ??

 

#NaszeBadanie
Czas na ankietę. Chcemy naszych użytkowników poznać bliżej.
Dla was chcemy się rozwijać, ale jak to zrobić, kiedy nie znamy się lepiej? Przygotowaliśmy ankietę - wiemy, wiemy, ankiety nie są specjalnie ekscytujące - i będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyrazicie w niej swoje zdanie na temat rynku zatrudnienia i szukania pracy. Możemy na was liczyć?
Wynikami podzielimy się z Wami w drugiej połowie lipca.
Ankieta jest tutaj.

 

 

Przeczytaj także:

Skomentuj