Podanie o pracę budowlaniec

 
Podanie o pracę budowlaniec

Spis treści

Szukasz pracy jako budowlaniec? Dobra wiadomość jest taka, że zapotrzebowanie jest ogromne praktycznie w całej Polsce, a zarobki pracowników budowy mogą być bardzo atrakcyjne – nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem interesujących ofert. Jeśli jednak chcesz podjąć zatrudnienie w konkretnej firmie – przygotuj podanie o pracę. Zrobisz to bardzo szybko i bez większych trudności. Oto, co powinno znaleźć się w Twojej aplikacji. 

 

Podanie do pracy na stanowisku budowlaniec – w jakich sytuacjach je sporządzić?

 

Na początek kilka podstawowych informacji. Podanie o pracę to jeden z trzech najczęściej spotykanych dokumentów rekrutacyjnych, obok życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego. Podanie wyróżnia to, że wysyła się je do przedsiębiorstw czy instytucji, które obecnie nie prowadzą oficjalnej rekrutacji. Kandydat zgłasza w takim dokumencie swoją chęć do pracy. Pracodawca może na przykład od razu pozytywnie rozpatrzyć podanie albo zachować zgłoszenie i wrócić do niego w czasie, kiedy będzie rozglądał się za nowymi pracownikami. A to oznacza, że odpowiedź od firmy możesz otrzymać natychmiast lub nawet po wielu miesiącach. Jak widzisz, nie jest to optymalna metoda szukania pracy od ręki, ale może dać bardzo dobre efekty w dalszej perspektywie, szczególniejeśli zależy Ci na pracy w konkretnym miejscu. 

 

Podanie o pracę budowlaniec – wzór

 

Podanie o pracę ma ściśle określoną strukturę. Zacznijmy od niezbędnych danych na górze dokumentu:

 

  • po lewej stronie – imię i nazwisko, dane kontaktowe;

  • po prawej stronie – aktualna data i miejscowość;

  • nieco niżej, po prawej stronie – dane dotyczące pracodawcy (wystarczy pełna nazwa firmy i jej adres, możesz też napisać nazwisko konkretnej osoby odpowiedzialnej za rekrutację – jeśli je znasz);

  • poniżej, pośrodku – tytuł: Podanie o pracę

 

Dalej znajduje się właściwa treść podania. Musi mieć ona wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. 

 

Wstępem może być krótkie zdanie, w którym informujesz, że chcesz podjąć zatrudnienie w danej firmie, np.:

 

Zwracam się z prośbą o zatrudnienie na stanowisku dekarza w firmie (nazwa firmy). Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania. 

 

Dalej opisz w skrócie swoje doświadczenie zawodowe. Postaraj się przekonać pracodawcę, że jesteś osobą rzetelną, godną zaufania i masz niezbędne kwalifikacje, żeby zacząć pracę. Możesz rozpocząć na przykład od:

 

Jestem absolwentem technikum budowlanego i dekarzem z 5-letnim stażem. Pracowałem na samodzielnym stanowisku w firmie zajmującej się… Mam doświadczenie w wykonywaniu i rozbiórce pokryć dachowych oraz ich izolacji. Zawsze dbam o wysoką jakość pracy, zgodną z normami i specyfikacjami technicznymi dotyczącymi tworzenia i odbioru robót budowlanych. 

 

Nie mam najmniejszego problemu z odczytywaniem dokumentacji projektowej i instrukcji, a także sporządzaniem rysunków pokryw dachowych i innych elementów. Samodzielnie tworzę kosztorysy, dobieram materiały, przygotowuję sprzęt i realizuję zadania zgodnie ze sztuką dekarską.

 

Wymień swoje najważniejsze umiejętności, pochwal się, jeśli w przeszłości zarządzałeś innymi osobami. W dalszej kolejności wspomnij o dodatkowych atutach, np. znajomości języka obcego czy posiadaniu prawa jazdy. Poinformuj także pracodawcę o swoich kompetencjach miękkich, np. 

 

Jestem osobą odpowiedzialną, bardzo dobrze zorganizowaną, i terminową. Potrafię pracować w zespole, chętnie się uczę. 

 

Na koniec zapewnij o swojej chęci do pracy i daj znać, jak się z Tobą skontaktować. Ewentualnie napisz, jakie inne dokumenty załączasz do podania. Nie zapomnij też o zwrocie grzecznościowym oraz podpisie! Koniec dokumentu może wyglądać np.:

 

Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzą Państwo moje podanie. Jestem gotowy podjąć pracę od zaraz. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny po godzinie 16:00. 

                                                                                                                    Z poważaniem, 

                                                                                                        Jan Kowalski

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty