Aplikuj bez pliku 2017-07-31

Szukając pracy zaczynasz od przygotowania wizytówki zawodowej, czyli Twojego CV. Profesjonalnie zaprezentowane dane przedstawiające Twój zawodowy profil to szansa na dobre pierwsze wrażenie i zaproszenie do udziału w dalszej rekrutacji.


Znasz ogólne zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przestudiowałeś złote rady, zanotowałeś słowa klucze… a mimo to często nie jesteś usatysfakcjonowany końcowym efektem. Czy jest sposób na CV odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom rekruterów?


Coraz częściej pracy szuka się na smartfonie. Przedłużająca się jazda komunikacją miejską czy czekanie w kolejce w banku lub urzędzie sprzyjają przeglądaniu ofert pracy. A ponieważ na Praca.pl jest ich coraz więcej, a pracodawcy oferują coraz lepsze warunki zatrudnienia nietrudno wpaść na „tę wymarzoną”. Wiemy, że im szybciej zaaplikujesz, tym lepiej, ale niestety w telefonie nie masz wgranego pliku CV… Czy musisz czekać do powrotu przed monitor komputera?


Niektórzy z nas, jak na przykład programiści czy handlowcy, są zasypywani ofertami pracy. Wielu pracodawców chętnie widziałoby specjalistę z obszaru IT czy sprzedaży w swoich szeregach. Ale spójrzmy na to oczami specjalistów. Jak w gąszczu samych „super ofert” znaleźć tę, która będzie dopasowana do ich oczekiwań, kwalifikacji i umiejętności i pozwoli na zmianę na lepsze? Nie jest to łatwe..


Odpowiedzią jest uzupełniony profil kandydata na Praca.pl.


Dlaczego warto go wypełnić?

 

  • Uzupełniony profil umożliwia aplikowanie na oferty pracy bez konieczności dołączania zewnętrznych plików.
  • To szybki i łatwy sposób na zwiększenie Twoich szans w procesie rekrutacji – oszczędność czasu pozwoli Ci na wysłanie większej liczby aplikacji.
  • Wypełniając dostępne w profilu pola masz pewność, że nie zapomnisz o żadnych ważnych z punktu widzenia rekrutera danych.
  • Im więcej danych w Twoim zawodowym profilu, tym większa szansa na otrzymywanie dopasowanych do Twoich oczekiwań i kwalifikacji ofert pracy.

Jak to działa?

 

  • Wchodzisz na swoje konto na Praca.pl https://www.praca.pl/zaloguj.html. Jeśli nie masz konta, możesz je utworzyć w ciągu 2 minut.
  • Przechodzisz do zakładki „Mój profil” dostępnej pod adresem https://www.praca.pl/cv.html i uzupełniasz dane w profilu.
  • NOWOŚĆ - jeśli posiadasz CV w formie pliku, możemy z niego automatycznie pobrać dane do Twojego profilu!
  • Gdy uzupełnisz profil, możesz aplikować nim na oferty pracy lub pobrać go w formie pliku PDF.

Uzupełnij profil i szybciej znajdź nową pracę!

Przeczytaj także:

Skomentuj