CV przedstawiciel handlowy – jak napisać profesjonalne CV?

 
CV przedstawiciel handlowy – jak napisać profesjonalne CV?

Przekonujący i potrafiący zjednać sobie klientów przedstawiciel handlowy to nieoceniony skarb w firmie zajmującej się sprzedażą. Pracodawcy szukają profesjonalistów, jak zatem dać się poznać w czasie rekrutacji jako właśnie taka osoba, nalepszy fachowiec na stanowisko przedstawiciela handlowego? Przede wszystkim musisz przejść wstępną selekcję, w której porównywane są CV kandydatów.

 

CV przedstawiciel handlowy: co powinno zawierać?

 

Warto poświęcić czas na wykonanie dobrego CV przedstawiciela handlowego. Curriculum vitae to dokument formalny, musi zatem być sporządzony w formalnym języku, bez potocznych wyrażeń, skrótów myślowych. Oczywiście błędy w pisowni są wykluczone.

 

CV ma także ściśle określoną strukturę, od której dopuszczalne są jedynie niewielkie odstępstwa. W dokumencie znajdują się wydzielone sekcje:

 

  • podsumowanie zawodowe

Inaczej profil zawodowy, skrótowy opis doświadczenia / celów zawodowych kandydata.

 

  • doświadczenie zawodowe

Jeden z najważniejszych punktów CV. Podaje się nazwy stanowisk, nazwy firm i daty zatrudnienia. Jeśli pozwala na to miejsce, warto wymienić najważniejsze obowiązki / zakres odpowiedzialności na danym stanowisku.

 

  • umiejętności

Zacznij od umiejętności twardych, związanych z pracą przedstawiciela handlowego, a skończ na umiejętnościach miękkich i dodatkowych.

 

  • edukacja

W przypadku posady przedstawiciela handlowego nie ma aż tak dużego znaczenia jak doświadczenie. Warto pochwalić się jednak wykształceniem branżowym, potwierdzającym znajomość (wymienionych w sekcji Umiejętności) technik sprzedażowych, programów analitycznych, psychologii biznesu czy też rozeznaniem w branży, w której działa firma, do jakiej aplikujesz.

 

  • języki obce

Wymień język i poziom jego znajomości zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami oceny (np. język angielski B2 / poziom średnio zaawansowany). Także w tej sekcji podaj informację o certyfikatach językowych.

 

CV dla przedstawiciela handlowego – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

W sieci znajdziesz wiele szablonów CV. Możesz się nimi inspirować, pamiętaj jednak, by nie kopiować ich treści! Nie musisz także tworzyć dokumentu od podstaw w edytorze tekstu – mało kto już tak robi, gdyż w internecie znaleźć można także kreatory CV. Zwróć uwagę na to, że nie każdy z nich jest darmowy – wezwanie do zapłaty może nastąpić już po wypełnieniu rubryk kreatora i być obligatoryjne, jeśli zechcesz ściągnąć gotowe CV na swoje urządzenie. Jeśli tego nie zrobisz, Twój wysiłek po prostu pójdzie na marne. Żeby nie spotkać się z taką niemiłą niespodzianką, wybierz program do Tworzenia dokumentów aplikacyjnych dostępny na renomowanym portalu z ofertami pracy. Kreator CV na praca.pl jest całkowicie darmowy – żeby z niego skorzystać, wystarczy zalogować się na swoje konto / zarejestrować się na portalu (także bezpłatnie).

 

Tworzenie CV dla przedstawiciela handlowego za pomocą naszego kreatora jest bardzo proste. Po kolei wypełnij podane sekcje, możesz także dodawać własne, usuwać niepotrzebne itp. – według własnych potrzeb. Jeśli chcesz, załącz także zdjęcie. Nie musisz martwić się o Klauzulę CV dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych w czasie rekrutacji – dodawana jest do CV automatycznie. Tak przygotowane CV do pracy zapisz na swoim koncie na praca.pl, możesz je także bezpłatnie ściągnąć na komputer, telefon itp.

 

Przykładowe CV przedstawiciela handlowego:

 

Jan Kwiatkowski
tel.: 000 000 000
e-mail: jan-kwiatkowski@xxx.pl
ul. Warszawska 1
00-000 Poznańska
Poznań

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Jestem handlowcem z wieloletniem stażem. Do tej pory byłem związany z branżą motoryzacyjną, jestem otwarty na nowe wyzwania. Mam podejście do klienta, potrafię przekonać nawet najbardziej niezdecydowanego do zakupu i zaufania firmie! Praca w handlu to moja pasja, chętnie podnoszę swoje umiejętności i dzielę się doświadczeniem.

 

DOŚWIADCZENIE
01.2018 – obecnie    Starszy handlowiec, Nazwa Firmy
01.2017-12.2017       Przedstawiciel handlowy, Nazwa Firmy
09.2016-12.2016       Młodszy handlowiec, Nazwa Firmy
01.2016-09.2016       Stażysta w Dziale Handlu i Marketingu, Nazwa Firmy

 

EDUKACJA
10.2010-06.2015       Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, kierunek: ekonomia
06.2015                     Kurs Zawodowy Technika Handlowca

 

JĘZYKI
język angielski – zaawansowany

 

UMIEJĘTNOŚCI


Praktyczna znajomość technik sprzedażowych, metod perswazji
Umiejętność obsługi programów analitycznych, graficznych
Umiejętność prowadzenia i obsługiwania baz danych klientów
Dogłębna wiedza na temat funkcjonowania handlu B2B
Umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych
Dobra organizacja pracy
Wysoka kultura osobista
Prawo jazdy kat. B

 

Na praca.pl znajdziesz także liczne oferty pracy jako przestawiciel handlowy! Wystarczy podać nazwę stanowiska w wyszukiwarce i kliknąć przycisk Szukaj.

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty