Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Listonosz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Listonosz jest osobą zatrudnioną w urzędzie pocztowym, nazywaną także doręczycielem pocztowym. W zakresie jego obowiązków mieści się przede wszystkim doręczanie przesyłek, listów, materiałów reklamowych, czy prasy, a także doręczanie przekazów pocztowych, rent, emerytur i innych świadczeń. W zależności od charakteru konkretnego urzędnika do jego obowiązków może należeć dostarczanie lżejszych przesyłek listowych i przekazów, lub ciężkich przesyłek o większych gabarytach. Listonosz wykonuje także szereg prac pobocznych, takich jak segregowanie i porządkowanie przesyłek, wypełnianie dokumentacji doręczanych przesyłek, etc. Pojedynczy listonosz przynależy do ściśle określonego terenu, obsługuje adresatów znajdujących się w obrębie jednego osiedla lub dzielnicy, a często jej wydzielonej części. Listonosze zajmujący się doręczaniem przesyłek o większych gabarytach korzystają z tak zwanych skrzynek kontaktowych, zostawiając w nich przesyłki doręczane do bardziej odległych lokalizacji.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze listonosza, należy wyróżnić konieczność posiadania wykształcenia średniego, oraz umiejętności samoorganizacji pracy własnej. Niemniej istotnym czynnikiem jest znajomość topografii miasta, w szczególności zaś podległego rejonu. W wielu przypadkach wymaga się także posiadania prawa jazdy kategorii A lub B, jako że większość listonoszy porusza się przy pomocy samochodu lub motocykla, ewentualnie roweru. Odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków ułatwi realizowanie codziennych zadań, płynących z obejmowanego stanowiska.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy listonosza jest obszar urzędu pocztowego, w którym jest zatrudniony, oraz podległy teren, na którym dystrybuuje powierzone przesyłki i przekazy pocztowe. Listonosz korzysta ze służbowego samochodu lub innego pojazdu. Osobę zatrudnioną na tym stanowisku obowiązuje strój służbowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje oczywiście w urzędach pocztowych na terenie całego kraju. Ilość dostępnych wakatów jest stosunkowo wysoka, ze względu na dość częste rotacje personelu.


ZAROBKI

Zarobki osób zatrudnionych w charakterze listonosza wahają się w zakresie od 1000 do 2000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Listonosz

zobacz więcej ofert pracy dla Listonosz