Lista stanowisk - Kierownik Badań Klinicznych

Polecane oferty - Farmaceutyka / Biotechnologia

  • Comac Medical
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    What is expected to be done? Support all types of feasibility inquiries at the respective site; Assist the site team with regards to subject pre-selection and recruitment; Help the site team in subjects' visits planning and preparation; Organize various source of documentation; Complete Case Report...
  • Praca.pl Sp. z o.o.
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    5 dni
    Zadania do wykonania: Obsługa zapytań dotyczących wykonalności; Wsparcie w uzyskiwaniu tematów i rekrutacji; Pomoc w planowaniu i organizacji wizyt pacjentów; Zarządzanie dokumentacją; Wypełnianie formularza raportu przypadku, prowadzenie akta badacza; Koordynowanie i uczestniczenie w...

Kierownik Badań Klinicznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik badań klinicznych jest osobą zatrudnioną w laboratorium i prowadzącą badania na potrzeby określonego projektu. Pierwszym zadaniem laboranta jest wykonanie serii prób, na badanym produkcie, substancji lub innym materiale poddanym badaniom. Drugą fazą procesu jest zbieranie otrzymanych rezultatów, analizowanie ich i porównywanie, celem wyciągnięcia wniosków. Wyniki serii prób laborant opracowuje i dokumentuje. Kierownik jest najbardziej doświadczonym spośród laborantów, nadzoruje prace podległych pracowników laboratorium i koordynuje ich działania. Składa także ostateczny raport na ręce zleceniodawcy badań, nanosząc w razie potrzeby ostateczne korekty.


WYMAGANIA

Kierownik badań klinicznych jest stanowiskiem funkcjonującym głównie w branży medycznej i jej pochodnych, dlatego też osoba na nim obsadzona musi legitymować się wyższym wykształceniem kierunkowym - w przypadku medycyny i farmacji będą to odpowiednie kierunki akademii medycznej. Kierownik badań klinicznych powinien być osobą odpowiedzialną, zdolną do pracy zespołowej, odznaczającą się umiejętnością myślenia analitycznego i organizującą swoją pracę samodzielnie. Ponadto, z racji skomplikowanych procedur panujących w laboratorium, kierownik musi dogłębnie orientować się w adekwatnych przepisach prawnych, regulacjach Sanepidu i BHP. Musi także potrafić obsługiwać komputer, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, oraz sprzęt badawczy, obecny w laboratorium.


WARUNKI PRACY

Kierownik badań klinicznych spędza większość czasu w laboratorium, w którym przeprowadzane są badania. Do pracy wykorzystuje sprzęt specjalistyczny oraz komputer, w którym rejestruje wyniki badań i analizuje je. Kierownik kontroluje poprawny przebieg badań i ich zgodność z harmonogramem. Ze względu na możliwość obcowania z substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia lub życia, osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo swoje i personelu laboratorium.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarza przede wszystkim sektor medyczny i farmaceutyczny, ze szczególnym naciskiem na firmy, zajmujące się produkcją leków i sprzętu przeznaczonego dla środowiska lekarskiego.


ZAROBKI

Średnie zarobki kierownika badań klinicznych określa się na 4500 złotych miesięcznie brutto.

Praca Kierownik Badań Klinicznych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.