Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik zespołu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za koordynację pracy działu IT. Do jego obowiązków należy planowanie i rozdział zadań dla zespołów projektowych. Kierownik zespołu administruje również kontami użytkowników, bazami danych i systemami. Często jest on odpowiedzialny za wdrażanie procedur bezpieczeństwa zgodnych z wymogami firmy. Kierownik zespołu odpowiada również za współpracę z innymi działami w danej organizacji.

 

WYMAGANIA

Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna legitymować się ukończeniem studiów wyższych (informatycznych lub pokrewnych). Pożądane jest również posiadanie kilkuletniego doświadczenia w kierowaniu zespołem. Wśród umiejętności, które powinien posiadać kierownik zespołu można wymienić: administrowanie systemami Microsoft, sieciami LAN/WLAN, umiejętność programowania oraz prowadzenia analiz systemowych. Konieczna jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej.

 

Kierownik zespołu musi charakteryzować się wysokim poziomem zaangażowania i odpowiedzialności. Niezbędne są również wysokie umiejętności komunikacyjne, które będą wsparciem dla efektywnego zarządzania zespołem.

 

WARUNKI PRACY

Praca na stanowisku kierownika projektu charakteryzuje się często wiązaniem pracy biurowej z koniecznością odbywania wyjazdów służbowych (wdrażanie nowych projektów).

Z powodu dużej odpowiedzialności może się łączyć z duża dawką stresu i potrzebą stałej mobilizacji.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik zespołu może stać się wsparciem dla firmy IT oferującej rozwiązania informatyczne dla swoich klientów, ale również może zasilić grono osób zatrudnionych w dziale IT firm z różnych branż.

 

ZAROBKI

Kierownik zespołu może liczyć na dobre zarobki - jego średnia pensja to ok. 10 tys. zł. Często ma również zapewnione narzędzia pracy, takie jak  samochód służbowy czy telefon. Dodatkowo firmy zazwyczaj proponują różnego typu motywujące benefity: szkolenia zawodowe i językowe, prywatną opiekę medyczną. 

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik zespołu

zobacz więcej ofert pracy dla Kierownik zespołu