Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Key Account Manager

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Key Account Manager, tłumaczony także jako Menedżer do spraw kluczowych klientów, jest osobą odpowiedzialną za bieżącą obsługę i pozyskiwanie klientów szczególnie istotnych z punktu widzenia interesów firmy lub przedsiębiorstwa. Osoba obsadzona na tym stanowisku opracowuje indywidualną, dopasowaną dla konkretnego kontrahenta ofertę, mającą zapewnić zadowolenie dla obydwu stron, negocjuje warunki podpisywanych umów, sporządza dokumentację niezbędną do ich zawarcia. Key Account Manager koordynuje i nadzoruje prace podległego personelu, zespołu specjalistów w zakresie obsługi klientów strategicznych. Menedżer ściśle współpracuje z klientami, doradza im i stara się w miarę możliwości rozszerzyć tę współpracę o kolejne obszary.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze Key Account Managera jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na jednym spośród kierunków ekonomicznych, najlepiej związanym z marketingiem i zarządzaniem. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydatów, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku i w podobnej branży. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi odznaczać się obszerną wiedzą z zakresu oferowanych przez firmę produktów lub usług a także posiadać pewną dozę zawodowej intuicji i ponadprzeciętną komunikatywność. Zdolności negocjacyjne będą w tym przypadku niezwykle pomocne.


WARUNKI PRACY

Praca Key Account Managera skupia się w praktyce głównie wokół podtrzymywania kontaktu z kluczowymi dla firmy klientami, zapewnienia im najwyższego standardu obsługi.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku Key Account Managera utrzymują się w przedziale od 3000 do 6000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Key Account Manager

zobacz więcej ofert pracy dla Key Account Manager