Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

Lista stanowisk - Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Payroll Process & Project Manager / Kierownik ds. Projektów i Procesów Płacowych

    DXC Technology   Wrocław    praca zdalna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Location: hybrid/Wroclaw or remotely/Poland Responsibilities include: Coordination and delivery of a project on time, within budget, with required quality and within scope. This includes planning and designing of project, ensuring allocation of resources, controlling and monitoring the progress,...
  • Menedżer ds. Procesów Płacowych i Projektów

    Praca.pl Sp. z o.o.   Wrocław    praca zdalna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    5 dni
    Twój zakres obowiązków: Prowadzenie projektów: planowanie, zasoby, nadzór, rozwiązywanie problemów, kontroli jakości, komunikacja ze stronami, zarządzanie ryzykiem, analiza procesów płacowych. Dostarczanie regularnych aktualizacji projektów. Analiza wymagań, projektowanie procesów,...

Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Payroll Manager, tłumaczony także jako Menedżer lub Kierownik do spraw kadrowo-płacowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą odpowiedzialną za organizowanie listy płac w firmie, przedsiębiorstwie lub instytucji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku prowadzi szczegółową ewidencję pracowników zatrudnionych w danym miejscu, przyznaje urlopy, zaświadczenia, etc. Payroll Manager na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany w obowiązujących przepisach prawnych dotyczących pracy i zatrudnienia – dba o spełnienie wszelkich ich założeń w danym miejscu pracy. Kierownik opracowuje okresowe raporty i składa je na ręce bezpośrednich przełożonych. Jest także głównym źródłem informacji dla pracowników w zakresie szeroko pojętych wynagrodzeń, etc.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze kierownika do spraw kadrowo-płacowych jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku finanse i rachunkowość lub podobnym. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza także konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy własnej i podległego personelu. Pomocne będą także umiejętności analityczne i numeryczne, świadomość kosztowa i odpowiedzialność. W niektórych przypadkach pracodawcy mogą oczekiwać zaświadczeń o dotychczasowej niekaralności.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika do spraw kadrowo-płacowych jest w praktyce pracą przede wszystkim biurową, realizowaną przed ekranem komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Na tym stanowisku średnie zarobi kształtują się w przedziale od 5000 do nawet 12 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.