Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Młodszy Księgowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Młodszy księgowy jest osobą odpowiedzialną za księgowanie bieżących operacji finansowych firmy lub instytucji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się także sporządzaniem i katalogowaniem dokumentacji księgowej, a także opracowuje raporty dla bezpośrednich przełożonych – w tym przypadku kierownika ds. księgowości. Młodszy księgowy prowadzi księgi rachunkowe firmy – weryfikuje zgodność dokumentów księgowych z umowami, do których zostały załączone, wprowadza dane do wewnętrznego systemu komputerowego, udziela wsparcia przy zamykaniu ksiąg i składa raporty ze wszystkich wcześniej wymienionych czynności. Awans na stanowisko księgowego jest w tym przypadku uzależniony głównie od stażu i kwalifikacji pracownika, następnym szczeblem zawodowym jest stanowisko głównego księgowego.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami aplikującymi na stanowisko młodszego księgowego najważniejszym jest fakt posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej – preferowane kierunki to finanse i rachunkowość i pochodne. Doświadczenie w prowadzeniu księgowości jest mile widziane, jednak nie jest warunkiem decydującym o przyjęciu na stanowisko młodszego księgowego. Konieczne będą zaś cechy personalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole, a także umiejętności analityczne i numeryczne, zdolność obsługi komputera wraz z oprogramowaniem biurowym i księgowym na poziomie ponadpodstawowym, a także dogłębna znajomość zasad księgowości. Pracownik zatrudniony w tym charakterze musi odznaczać się zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych zadań, a także odpowiedzialnością i skrupulatnością.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy młodszego księgowego jest przestrzeń biurowa firmy lub instytucji, w której pracownik został zatrudniony. Większość obowiązków służbowych, młodszy księgowy wypełnia za pośrednictwem systemu komputerowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w wielu firmach i instytucjach, należących do różnorodnych branży.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku kształtują się na poziomie 2500 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Młodszy Księgowy

zobacz więcej ofert pracy dla Młodszy Księgowy