Wybrana kategoria

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kolporter Ulotek to osoba, która kreuje wizerunek firmy, instytucji - poprzez roznoszenie ulotek reklamujących na terenie miasta. Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy: rozdawanie ulotek i innych gadżetów i zachęcanie klientów do skorzystania z oferty danej firmy.


WYMAGANIA

Na tym stanowisku mile widziane są osoby uczące się lub studiujące. Kolporter Ulotek powinien cechować się, m.in.: komunikatywnością, sumiennością, rzetelnością oraz mieć miłą aparycję i silną motywację do pracy.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest praca w terenie: ulica, biura, centra handlowe, sklepy, hurtownie, targi, konferencje, bloki mieszkalne i domki jednorodzinne. Praca ta wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy zazwyczaj nienormowany. Najchętniej na tym stanowisku zatrudniane są osoby młode z dobrą kondycją fizyczną.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jest to praca tymczasowa, zazwyczaj pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy zlecenia. Kolporter Ulotek może pracować w branży: reklama/komunikacja - udziału w akcjach marketingowych prowadzonych dla słynnych marek, firm reklamujących swoją usługę, produkt, np. banki, w Agencji Doradztwa Personalnego.


ZAROBKI

Wynagrodzenie kolportera ulotek jest określone zazwyczaj w stawce godzinowej 7 zł -15 zł za godzinę.