NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Concierge

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Concierge to przeważnie pracownik hotelu lub agencji, zajmującej się przygotowywaniem spotkań biznesowych, konferencji i temu podobnych, który zajmuje się załatwianiem drobnych spraw w imieniu zleceniodawcy. Osoby przyjeżdżające na konferencje biznesowe, spotkania i z powodu innych, formalnych okoliczności mogą zlecić concierge wypełnienie drobnych sprawunków, na przykład rezerwację stolika w kawiarni lub restauracji, zamówienie biletów na film lub spektakl teatralny, czy przekazanie przesyłki pod wskazany adres. Usługa, gwarantująca obsługę concierge jest przeważnie wliczona w kompleksową organizację spotkania, zjazdu, etc., przez stosowną firmę, która gwarantuje poza nią także odbiór gości z lotniska, przejazdy turystyczne po mieście, catering, i wiele innych. Nazwa zawodu oznaczała niegdyś dozorcę lub odźwiernego we francuskich kamienicach. Współczesny concierge wypełnia w praktyce także część obowiązków dawnego odźwiernego.


WYMAGANIA

W przypadku osób zainteresowanych pracą w charakterze concierge potencjalni pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na maniery, cechy personalne i powierzchowność kandydatów, stawiając kwestie wykształcenia na drugim planie. Najważniejszą w tym zawodzie okazuje się odpowiedzialność w wypełnianiu powierzonych przez klientów zadań, grzeczność, uprzejmość i maksymalne nastawienie na dobro klienta.


WARUNKI PRACY

Concierge przebywa przeważnie w hallu hotelu, oczekując na gości, którzy zechcą skorzystać z jego usług, rzadziej natomiast przekazanie zlecenia odbywa się drogą telefoniczną. Concierge otrzymuje zazwyczaj zadania, wymagające poruszania się po mieście oraz wykonywania prostych czynności natury organizacyjnej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko concierge funkcjonuje przede wszystkim w luksusowych hotelach, oraz firmach, zajmujących się kompleksową organizacją imprez biznesowych.


ZAROBKI

Zarobki concierge, zatrudnionego w prestiżowym hotelu mogą być bardzo atrakcyjne. Hotel zapewnia zazwyczaj stałą pensję, do której doliczane są premie za szczególnie wymagających klientów i napiwki od nich samych. Ostateczna pensja zależy także od comiesięcznych ocen, które otrzymuje każdy concierge na podstawie opinii klientów.