Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 02-08.12.2019

2019-12-06

#RynekPracy


Mimo rekordowo niskiego bezrobocia jest grupa pracowników, którym trudno zmienić pracę. Z tym wyzwaniem mierzy się między innymi kadra menedżerska i absolwenci najbardziej obleganych kierunków studiów. O szczegółach przeczytacie na portalu Prawo.pl

Polscy pracownicy są bardziej zestresowani niż większość Europejczyków. W najtrudniejszej sytuacji pod tym względem są zatrudnieni w branżach finansowej i medycznej. 38% przedstawicieli tych obszarów zawodowych przyznaje, że odczuwa codzienny stres. Najmniej narzekają na to przedstawiciele sektora IT. Szczegóły w Pulsie Biznesu.

 

#Nastroje


W piątek obchodziliśmy Mikołajki, w firmach powoli zaczęło odczuwać się świąteczną atmosferę. Taki klimat sprzyja integracji i zadbaniu o dobre nastroje wśród pracowników.
Z tegorocznego badania nastrojów na rynku pracy wynika, że właśnie dbanie o pracowników jest tym, za co cenią oni pracodawcę :)
Więc dzisiaj życzymy:
✅pracownikom - dbających o Was pracodawców,
✅pracodawcom - pracowników, którzy docenią to, że o nich zadbacie.

 

 

#LiczbaTygodnia


W tym tygodniu zaproponowaliśmy Wam dwie możliwości – ponad 900 ofert pracy w województwie lubelskim lub ponad 1200 w zachodniopomorskim.

 

 

#e-PoradnikPracaPl


Wszystko zaczęło się w 2001 roku, gdy przedstawiciele firm informatycznych z USA, stworzyli Manifest Agile, nazywany też Manifestem zwinnego programowania (ang. Agile Manifesto). Od lat pracowali oni z klientami, wyznając podobne zasady wzajemnego szacunku i skupienia na tworzeniu wartościowych produktów. Postanowili zebrać wszystkie dobre praktyki w jeden dokument. W ten sposób powstał Manifest zwinnego programowania:

Odkrywamy nowe metody programowania dzięki praktyce w programowaniu i wspieraniu w nim innych. W wyniku naszej pracy, zaczęliśmy bardziej cenić:
•    Ludzi i interakcje od procesów i narzędzi
•    Działające oprogramowanie od szczegółowej dokumentacji
•    Współpracę z klientem od negocjacji umów
•    Reagowanie na zmiany od realizacji założonego planu.
Oznacza to, że elementy wypisane po prawej są wartościowe, ale większą wartość mają dla nas te, które wypisano po lewej.*
* Manifest zwinnego programowania

W ramach rodziny Agile powstało wiele metod działania. Wśród nich jest Scrum, który zaadaptowały do swoich potrzeb największe firmy na całym świecie, m.in.: Amazon, Microsoft, Spotify, a w Polsce też PKO Bank Polski.
Więcej o zwinnym programowaniu przeczytacie w naszym ePoradniku Praca.pl.

Przeczytaj także: