Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 05-11.08.2019

2019-08-09

#RynekPracy

W polskich szkołach brakuje pedagogów – aktualnie ponad 7 tysięcy. Nauczyciele uciekają z zawodu. Co jest tego przyczyną? Na pewno tzw. podwójny rocznik i idące za tym duże zapotrzebowanie na nauczycieli. Szczegóły w artykule Gazety Prawnej.

Wzrasta liczba zwolenników studiów dualnych w Polsce. Ten rodzaj kształcenia powinien być odpowiedzią na niedopasowanie kompetencji absolwentów do zapotrzebowania biznesu. Przykładem jest kierunek QSR (quick service restaurants) na Akademii Leona Koźmińskiego, który powstał we współpracy z McDonald’s. Jeśli chcecie poznać szczegóły polecamy artykuł w Gazecie Prawnej.

Według danych GUS: przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2019 roku wzrosło o 7% rok do roku i wyniosło 4.839,24 zł.


#LiczbaTygodnia
1132 – tyle aktywnych ofert pracy w województwie lubelskim mamy na naszym portalu w tym tygodniu. Sprawdźcie sami – link tutaj.

#WartoWiedzieć

Rekrutacja to wieloetapowy proces, który ma na celu znalezienie idealnego pracownika. Najważniejsze są odpowiednie kwalifikacje oraz predyspozycje, dlatego rozmawia się z kandydatem o tych elementach. Osoby z działu HR starają się pozyskać jak najwięcej innych istotnych informacji o aplikujących, np. czy nie są kłótliwi, czy łatwo się z nimi współpracuje lub czy dotrzymują terminów. Aby sprawdzić przyszłych zatrudnionych pod najróżniejszym kątem, przeprowadza się pre-employement screening. W Polsce taki sposób rekrutacji dopiero raczkuje, natomiast w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych jest on normą. Jeśli ten temat Was zainteresował zapraszamy do naszej sekcji Kariera i Rozwój.

 

 


#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie

Przeczytaj także: