Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 20-26.05.2019

2019-05-24

#RynekPracy
Od 1995 roku wynagrodzenia Polaków zanotowały jeden z najbardziej dynamicznych wzrostów wśród badanych państw Unii Europejskiej. Od dawna marzeniem Polaków były zarobki na poziomie tych niemieckich, niestety tutaj nam jeszcze daleko. Sprawdźcie szczegóły na forsal.pl

Skoro jesteśmy w temacie zarobków mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość – wzrosło średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. O szczegółach przeczytacie w serwisie Interia.pl 

#NaszymZdaniem
Jak wskazuje Aleksandra Wesołowska z Praca.pl, w I kwartale 2018 roku pojawiło się blisko 8,1 tys. ogłoszeń o pracę z obszaru informatyki i programowania. Więcej ofert dotyczyło sprzedaży i pracy fizycznej. W pierwszych trzech miesiącach br. propozycji z branży IT było blisko 6,5 tys., jednak ten obszar spadł z trzeciego na piąte miejsce. Wyprzedziły go przemysł i produkcja oraz serwis, technika i montaż.
Cały artykuł znajdziecie na money.pl

#LiczbaTygodnia
Osoby, które zajrzały na portal Praca.pl w poszukiwaniu pracy w województwie mazowieckim mogły aplikować aż na 4325 ofert.

 #WartoWiedzieć
Oddelegowanie pracownika do pracy w innej miejscowości wiąże się z tym, że jest on pozbawiony możliwości codziennego, bezpośredniego kontaktu z rodziną. Aby zrekompensować ten brak, pracodawca wypłaca tzw. rozłąkowe. Kto i kiedy może otrzymać taki dodatek do wynagrodzenia? Zapraszamy do sekcji kariera i rozwój. 

Świadectwo pracy to dokument potwierdzający fakt zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie. Musi ono zawierać pewne elementy przekazujące kolejnemu pracodawcy informacje o przebiegu pracy. Pismo jest obowiązkowo wydawane osobie, która miała podpisaną umowę o pracę (nie dotyczy to umów cywilno-prawnych, czyli umowy o działo oraz umowy - zlecenia). Polecamy nasz artykuł. 

#Doradzamy
Nie zapomnijcie też zajrzeć do naszego Poradnika Praca.pl.
Wakacje coraz bliżej, więc część młodych ludzi pomyśli o praktykach. Sprawdźcie co może zaproponować w tej sferze gastronomia.

Przeczytaj także:

Skomentuj