Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 27.05.-02.06.2019

2019-05-31

#RynekPracy


Problemy ze znalezieniem pracowników ciągle dają się we znaki większości firm. Brakuje zarówno pracowników na stanowiskach podstawowych, jak i menedżerskich. W tej sytuacji wraca temat współpracy na linii zakłady pracy a placówki edukacyjne – to warunek konieczny, żeby mówić o przemyślanym i racjonalnym kształceniu nowych kadr. Temat opisał szerzej portal PulsHR.

Propozycja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotycząca zwiększenia płacy minimalnej do poziomu 2450 zł brutto (wzrost o 200 zł w stosunku do aktualnie obowiązującej) spotkała się z krytyką pracodawców zrzeszonych w kilku organizacjach – ich wspólna propozycja zakładała 2387 zł brutto, więc mniej o 63 zł. Tą sprawę omawia strefabizensu.pl

#DrużynaPracaPl
Nasz dreamteam wziął udział w kolejnej edycji Runmageddonu! Brawo!

 


#NaszeBadanie
Użytkownicy Praca.pl nie wiedzą nic lub wiedzą niewiele na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych. Tak wskazują wyniki przeprowadzonego przez portal badania ankietowego. Jedynie 3 na 10 ankietowanych osób uważa się za dobrze poinformowanych w tym temacie. Zapraszamy do Centrum Prasowego Praca.pl; w naszym opracowaniu po krótce opisujemy też mechanizm PPK.

 #LiczbaTygodnia
W tym tygodniu odwiedzający Praca.pl w poszukiwaniu pracy w województwie wielkopolskim mogli swoje CV wysłać aż na 2100 ofert pracy.

#WartoWiedzieć
Niektórzy ludzie nie potrafią żyć bez adrenaliny, która jest dla nich siłą napędową dającą niesamowitą dawkę energii. Dlatego decydują się oni na wykonywanie niebezpiecznych zawodów. Do takich najniebezpieczniejszych zawodów świata można zaliczyć kaskaderów, którzy pracują na planach filmowych, w cyrkach oraz podczas widowisk artystycznych. Zastępują aktorów, którzy nie są odpowiednio przygotowani, aby wspinać się po wieżowcach, brać udział w szybkich pościgach. Jakie jeszcze zawody podnoszą poziom adrenaliny? Zapraszamy do lektury naszego artykułu w sekcji kariera i rozwój.


#Doradzamy
Myślicie, że w sieciówkach pracują jedynie kasjerzy i ochroniarze? Błąd! Sprawdźcie jak pokierować karierą, by znaleźć satysfakcjonująca pracę w branży, w której pieniędzy nie brakuje. Zapraszamy do Poradnika Praca.pl.

  

 

Przeczytaj także: