CV kierowca C+E – jak napisać profesjonalne CV?

 
CV kierowca C+E – jak napisać profesjonalne CV?

Zapotrzebowanie na kierowców dużych samochodów ciężarowych od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Pracodawcy szukają osób z uprawnieniami C+E, ale też gotowych do odbywania dalekich tras np. zagranicznych. Oferty pracy jako kierowca dostępne są właściwie w całym kraju. Najczęściej wśród wymagań zaznacza się obowiązek przesłania CV. Nie rezygnuj z tych ogłoszeń, szczególnie wówczas, gdy proponowane warunki zatrudnienia są bardzo korzystne. Dobre CV kierowcy stworzysz szybko i bezproblemowo – wystarczy uzupełnić gotowy szablon życiorysu zawodowego.

 

CV dla kierowcy C+E: co powinno zawierać?

 

Odpowiedź na pytanie, kogo szukają pracodawcy, nie jest podchwytliwa – informacji na ten temat dostarcza zazwyczaj ogłoszenie o pracę. Warto więc je uważnie przeczytać i pamiętać o wymaganiach na stanowisko, tworząc swoje CV.

 

W przypadku zawodu kierowcy kluczowe są uprawnienia, dlatego musisz upewnić się, że podałeś o nich informację w CV. Dla przypomnienia, uprawnienia C+E umożliwiają prowadzenie samochodu ciężarowego o wadze powyżej 3,5 tony (oprócz autobusów) wraz z przyczepą o wadze powyżej 750 kg.

 

Klasyczne, a więc zarazem najbardziej popularne CV, zawiera kilka stałych punktów. Są to:

 

  • podsumowanie zawodowe

 

Nie jest obowiązkowe, ale dzięki niemu pracodawca łatwiej Cię zapamięta. W podsumowaniu napisz kilka zdań o swoim doświadczeniu, planach zawodowych.

 

  • doświadczenie zawodowe

 

Wpisz miejsca pracy związane ze stanowiskiem, o jakie obecnie się ubiegasz – a więc pracą kierowcy. Należy podać także daty odpowiadające okresom zatrudnienia (wystarczy w przybliżeniu do miesiąca). Niekiedy kandydaci wymieniają także kluczowe obowiązki na poszczególnych stanowiskach.

 

  • edukacja

 

Zwykle uwzględnia się ostatnią szkołę, a także szkoły czy uczelnie, których ukończenie może mieć znaczenie w rekrutacji, związane z danym zawodem.

 

  • języki obce

 

W przypadku pracy kierowcy wykonującego trasy międzynarodowe znajomość języków obcych, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, to duży atut. Pamiętaj, by wymienić wszystkie języki obce, którymi umiesz się posługiwać.

 

  • umiejętności

 

Zacznij od umiejętności profesjonalnych, związanych z pracą kierowcy, a skończ na pozostałych kompetencjach. Pracodawcy szukają na przykład osób samodzielnych, dobrze zorganizowanych, rzetelnych, potrafiących pracować pod presją czasu, wytrzymałych.

 

CV kierowca wzór – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Jak wspomniano na wstępie, najłatwiej przygotować dokument, korzystając z gotowego szablonu do uzupełnienia. Darmowy kreator CV znajdziesz na praca.pl. By mieć do niego dostęp, wystarczy się zalogować. Rejestracja na portalu jest całkowicie bezpłatna.

 

Przykładowy tekst CV kierowcy:

Tomasz Nowak
tel.: 111 111 111
e-mail: tomasznowak@xxx.com

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Jestem kierowcą z 3-letnim stażem pracy. Wykonywałem trasy zagraniczne do Niemiec oraz Austrii. Posiadam uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. C+E. Jestem zmotywowany i rzetelny, poważnie podchodzę do swoich obowiązków. Doskonale znam przepisy związane z czasem pracy i bhp kierowcy.


DOŚWIADCZENIE
09.2018 – obecnie kierowca kat. C+E, Firma Spedycyjna w Olsztynie

 

EDUKACJA
09.2012 – 06.2018 Szkoła Branżowa w Olsztynie, klasa Kierowca Mechanik

 

JĘZYKI
Język angielski – poziom zaawansowany
Język niemiecki – poziom średniozaawansowany

 

UMIEJĘTNOŚCI
Prowadzenie pojazdów ciężarowych (C+E)
Umiejętność obsługi tachografu
Doskonała znajomość przepisów prawa z zakresu bhp i czasu pracy kierowcy

 

DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI
Prawo jazdy kat. B
Prawo jazdy kat. C+E
Prawo jazdy kat. A
Doskonała organizacja pracy
Samodzielność
Dyspozycyjność

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty