Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

Lista stanowisk - Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

    Praca.pl Sp. z o.o.   Wrocław    praca zdalna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Zakres obowiązków: Koordynacja i realizacja projektu na czas, zgodnie z budżetem, z wymaganą jakością i zakresem. Planowanie projektu, zasoby, kontrola postępu, rozwiązywanie problemów, zapewnienie zajmowania się zmianami i jakością, komunikacja z interesariuszami, zarządzanie...
  • Payroll Process & Project Manager / Kierownik ds. Projektów i Procesów Płacowych

    DXC Technology   Wrocław    praca zdalna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Location: hybrid/Wroclaw or remotely/Poland Responsibilities include: Coordination and delivery of a project on time, within budget, with required quality and within scope. This includes planning and designing of project, ensuring allocation of resources, controlling and monitoring the progress,...

Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Payroll Manager, tłumaczony także jako Menedżer lub Kierownik do spraw kadrowo-płacowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą odpowiedzialną za organizowanie listy płac w firmie, przedsiębiorstwie lub instytucji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku prowadzi szczegółową ewidencję pracowników zatrudnionych w danym miejscu, przyznaje urlopy, zaświadczenia, etc. Payroll Manager na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany w obowiązujących przepisach prawnych dotyczących pracy i zatrudnienia – dba o spełnienie wszelkich ich założeń w danym miejscu pracy. Kierownik opracowuje okresowe raporty i składa je na ręce bezpośrednich przełożonych. Jest także głównym źródłem informacji dla pracowników w zakresie szeroko pojętych wynagrodzeń, etc.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze kierownika do spraw kadrowo-płacowych jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku finanse i rachunkowość lub podobnym. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza także konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy własnej i podległego personelu. Pomocne będą także umiejętności analityczne i numeryczne, świadomość kosztowa i odpowiedzialność. W niektórych przypadkach pracodawcy mogą oczekiwać zaświadczeń o dotychczasowej niekaralności.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika do spraw kadrowo-płacowych jest w praktyce pracą przede wszystkim biurową, realizowaną przed ekranem komputera.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa należące do różnorodnych branży i sektorów rynku – w każdym spośród przypadków konieczna będzie dogłębna znajomość specyfiki danej działalności.


ZAROBKI

Na tym stanowisku średnie zarobi kształtują się w przedziale od 5000 do nawet 12 000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Kadrowo-Płacowych (Payroll Manager)
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Naczelnik Wydziału ds. pracowniczych

    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku: nadzór i kontrola nad procesami rekrutacji, zatrudniania, wynagradzania, opracowania regulaminów pracy, premiowania i ZFŚS oraz nad sprawami organizacyjnymi, współpraca ze związkami zawodowymi, koordynacja spraw związanych z podnoszeniem kwalifikacji...
  • Menedżer ds. Procesów Płacowych i Projektów

    Praca.pl Sp. z o.o.   Wrocław    praca zdalna   za 2 dni wygasa
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    14 dni
    Twój zakres obowiązków: Prowadzenie projektów: planowanie, zasoby, nadzór, rozwiązywanie problemów, kontroli jakości, komunikacja ze stronami, zarządzanie ryzykiem, analiza procesów płacowych. Dostarczanie regularnych aktualizacji projektów. Analiza wymagań, projektowanie procesów,...

Najnowsze artykuły

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.