CV fizjoterapeuty – jak napisać profesjonalne CV?

 
CV fizjoterapeuty – jak napisać profesjonalne CV?

Aby dostać dobrą pracę jako fizjoterapeuta, trzeba przygotować perfekcyjne CV. Podpowiadamy, jak to zrobić w łatwy sposób.

 

CV fizjoterapeuty: co powinno zawierać?

 

Oferty pracy fizjoterapeuta znajdzie zarówno w placówkach medycznych, prywatnych centrach fizjoterapii, gabinetach odnowy biologicznej czy spa, jak i klubach treningowych. Warto sprawdzić, czego w miejscu, do którego się aplikuje, wymagają pracodawcy i w CV zaznaczyć, że spełnia się te oczekiwania.

 

Oto elementy, które powinno zawierać CV:

 

  • podsumowanie zawodowe

 

Podsumowanie, inaczej nazywane profilem zawodowym, to 2-3 zdania, które umieszcza się na początku CV. Kandydat może w nich zaznaczyć swoje największe atuty i wskazać kierunek zawodowy, w jakim zmierza. Dobry profil przyciąga uwagę rekrutera i wyróżnia życiorys. Warto w tym miejscu nawiązać do głównych wymagań pracodawcy, napisanych w ogłoszeniu i kończąc profil, wskazać kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Przykładowo – jeśli wymagane są 2 lata doświadczenia w zawodzie, możemy napisać: Jestem fizjoterapeutą z 2-letnim doświadczeniem w pracy w placówce medycznej.

 

  • doświadczenie zawodowe

 

Zwykle koncentrujemy się na ostatnim miejscu/ miejscach pracy, dokładnie opisując obowiązki. Ważne, aby skupić się na tych zadaniach, które zostały wskazane w ogłoszeniu. Warto też unikać ogólników – samo: prowadzenie fizjoterapii na liście obowiązków to za mało.

 

  • edukacja

 

W przypadku fizjoterapeuty wykształcenie odgrywa bardzo ważną rolę. Aktualnie, aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu, należy ukończyć studia wyższe w zakresie fizjoterapii, uzyskać tytuł magistra, odbyć 6-miesięczną praktykę zawodową i zdać Państwowy Egzamin Fizjoterapeutyczny (wytyczne dla osób, które rozpoczęły studia w 2017 r.). Na rynku pracy są jednak również osoby, które mają dłuższą praktykę zawodową. Także w ich przypadku wymogi dotyczące wykształcenia są ściśle określone.

 

  • języki obce

 

Komunikatywna znajomość języka angielskiego to dziś ogromny atut w wielu zawodach. Także fizjoterapeuta, który włada językiem obcym, ma większe możliwości, jeśli chodzi o pracę z pacjentami.

 

  • umiejętności

 

Tę sekcję można podzielić na umiejętności miękkie i twarde, a nawet dodatkowe umiejętności – w CV ważna jest przejrzystość danych.

 

  • dodatkowe sekcje

 

W CV możemy też umieścić kilka dodatkowych informacji. Dla fizjoterapeuty istotne będą kursy i szkolenia. W życiorysie często umieszcza się także informacje o zainteresowaniach, zwłaszcza jeśli są związane z pracą. Zdjęcie nie jest elementem obligatoryjnym, ale większość kandydatów je załącza. Nie zapominajmy także o klauzuli RODO (zgodzie na przetwarzanie danych osobowych).

 

CV dla fizjoterapeuty – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Znając powyższe składowe życiorysu zawodowego, można przygotować profesjonalne CV, które będzie spełniać wszystkie formalne wymogi. Kolejną ważną sprawą jest estetyka dokumentu, połączona z jego poprawnością. Przejrzysty układ treści, ważne informacje jednakowo podkreślone w każdej sekcji, identyczna czcionka, zdjęcie w odpowiednim miejscu i oczywiście brak literówek to wszystko szczegóły, które wpływają na odbiór całości. Aby o nie zadbać w łatwy sposób, można skorzystać z darmowego kreatora CV. Tego typu pomoce znajdziemy na wielu stronach internetowych, ale uwaga – czasem na końcu tworzenia życiorysu jesteśmy proszeni o uiszczenie opłaty, aby ściągnąć go na dysk.

 

W pełni bezpłatny i profesjonalny kreator CV udostępniony jest na praca.pl. Narzędzie przeprowadzi nas przez kolejne sekcje, zaznaczy literówki, podpowie, co w którym miejscu należy wpisać, a na koniec wygeneruje gotowe CV z estetycznym i przejrzystym układem treści. Kreator CV praca.pl daje możliwość uzupełnienia obligatoryjnych, podstawowych informacji w CV o te dodatkowe, jak sukcesy, wolontariat czy hobby. Program automatycznie doda także klauzulę CV (RODO), umożliwia też wstawienie zdjęcia. Gdy życiorys jest gotowy, możemy go pobrać na komputer czy smartfon albo zapisać na profilu użytkownika i w bardzo łatwy sposób aplikować na ogłoszenia dosłownie kilkoma kliknięciami, bez wysyłania załączników, otwierania skrzynki mailowej.

 

Przykładowe CV fizjoterapeuty (wzór informacji do wpisania w kreatorze CV)

 

DANE OSOBOWE I KONTAKTOWE

Jan Kowalczyk
tel.: 555 555 5555
e-mail: jan_kowalczyk@jan_kowalczyk.pl
ul. Jankowskiego 9/20
12-345 Olszyn
Polska


PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem absolwentem fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiadam prawo wykonywania zawodu i mam ponad dwuletnie doświadczenie w pracy w przychodni leczniczo-rehabilitacyjnej. Na swojej zawodowej drodze chciałbym specjalizować się w kinezyterapii oraz masażu medycznym.


DOŚWIADCZENIE
2019.05 – obecnie
Przychodnia leczniczo-rehabilitacyjna Ruch w Łodzi
fizjoterapeuta
obowiązki:
realizacja cyklu terapeutycznego zgodnie z zaleceniami lekarza
wykonywanie zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu medycznego
prowadzenie dokumentacji medycznej
kontrola postępów terapeutycznych

 

01.2019 – 05.2019
SPA & Wellness Center, Zgierz
stażysta w zespole fizjoterapeutów
obowiązki:
wykonywanie masaży relaksacyjnych
współpraca z pozostałymi członkami zespołu
prowadzenie dokumentacji
obsługa gości spa

 

EDUKACJA
10.2013 – 06.2018 Uniwersytet Medyczny w Łodzi
magister – fizjoterapia
jednolite studia magisterskie

 

KURSY I SZKOLENIA

02.2019
kurs masaży i terapii tkanek miękkich – Centrum Fizjoterapii w Łodzi

 

JĘZYKI
język angielski – poziom biegły

 

UMIEJĘTNOŚCI
profesjonalna obsługa pacjentów
prawo jazdy kat. B
wysoka kultura osobista
komunikatywność
samodzielność
dobra organizacja pracy
umiejętność pracy w zespole

 

Podsumowując, każdy kandydat do pracy powinien przygotować perfekcyjne curriculum vitae. Dzięki skorzystaniu z naszego kreatora tworzenie CV z powodzeniem można sobie jednak ułatwić.

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty