CV pomoc kuchenna – jak napisać CV, które zachwyci pracodawcę?

 
CV pomoc kuchenna – jak napisać CV, które zachwyci pracodawcę?

Niezależnie od tego, na jakie stanowisko aplikuje kandydat, jak długie doświadczenie zawodowe posiada, bez poprawnego życiorysu trudno mu będzie znaleźć pracę. Czytaj dalej i dowiedz się: jak powinno wyglądać CV pomocy kuchennej, jak je łatwo przygotować przy pomocy kreatora.


CV dla pomocy kuchennej – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?


Zarówno ogłoszenia o pracę, jak i gotowe szablony CV, listów motywacyjnych znajdziesz na wielu stronach, ale wybierając jeden duży i sprawdzony portal rekrutacyjny, oszczędzisz czas na przeglądanie kilu różnych witryn. Na praca.pl otrzymujesz kompleksowe wsparcie w poszukiwaniu pracy. Czekają na Ciebie nie tylko oferty pracy jako pomoc kuchenna oraz na innych stanowiskach w gastronomii, ale też narzędzia ułatwiające wysyłanie aplikacji. Założenie bezpłatnego konta kandydata daje dostęp m.in. do darmowego kreatora CV.

Jak z niego korzystać? Wystarczy zgodnie z podpowiedziami uzupełniać kolejne sekcje:

 • dane osobowe i dane adresowe,
 • podsumowanie zawodowe,
 • doświadczenie,
 • edukacja,
 • języki,
 • umiejętności.


Można także samodzielnie dodać kolejne kategorie, wybierając spośród sekcji: Certyfikaty, Linki, Wolontariat, Kursy i Szkolenia, Zainteresowania, bądź dodając kategorię z własną nazwą.


CV pomoc kuchenna – przykład, jak uzupełnić sekcje w kreatorze CV praca.pl


Anna Kowalska
tel.: 111-222-333
e-mail: kowalska.anna@abcde.pl
data ur.: 01.03.2002
ul. Lubelska, 8 12-234 Lublin

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Jestem absolwentką technikum gastronomicznego w Lublinie i mam roczne doświadczenie w restauracji. Cechuję się odpowiedzialnością i bardzo lubię pracę zespołową. Szukam pracy, która pozwoli mi na dalszy rozwój w branży gastronomicznej.

DOŚWIADCZENIE

2020.07 – 2021.08 Pomoc kucharza Restauracja Kucharska, Lublin
obowiązki:
pomoc szefowi kuchni i innym kucharzom
obróbka produktów potrzebnych do przygotowania dań
prace porządkowe, zmywanie
dbałość o wysokie standardy w restauracji
przyjmowanie zamówień
współpraca z kucharzami przy układaniu menu

EDUKACJA


10.2015 – 06.2020 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych nr 1 w Lublinie Tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych

JĘZYKI


język angielski – poziom: średni

UMIEJĘTNOŚCI


umiejętność przygotowywania dań i napojów
znajomość zasad bhp w restauracji
posiadanie aktualnego orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych
komunikatywność
obowiązkowość
umiejętność pracy w zespole
dobra organizacja pracy
samodzielność w działaniu

ZAINTERESOWANIA


dietetyka
ogrodnictwo
Kreator CV na praca.pl jest bardzo prosty w obsłudze. Gotowy życiorys z przejrzystym układem treści, załączonym zdjęciem, klauzulą CV, która dodaje się automatycznie (Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji), można zapisać na koncie kandydata albo ściągnąć na dysk w formacie PDF. Przygotowany dokument zawsze jest pod ręką. Jeśli więc znajdziesz interesujące Cię ogłoszenie, możesz niemal automatycznie, kilkoma kliknięciami przesłać aplikację z wcześniej zrobionym CV.


CV pomoc kuchenna: co powinno zawierać?

 

Kreator CV praca.pl zadba za Ciebie o przejrzysty układ treści, bezbłędną pisownię (narzędzie podkreśla literówki, więc bez problemu je zauważysz), ale to Ty musisz wprowadzić dane. Sprawdź, co jest ważne w poszczególnych sekcjach życiorysu do pracy:

 • podsumowanie zawodowe


Podsumowanie, czyli, innymi słowy, profil zawodowy, to kilka zdań o kandydacie do pracy. Tak jak w podanym na początku przykładzie, pisz w pierwszej osobie. Podaj, kim jesteś, wspomnij o Twoich najmocniejszych stronach i napisz, jaki jest Twój zawodowy cel.

 

 • doświadczenie zawodowe


Tutaj wskaż nie tylko nazwę pracodawcy, ale też główne obowiązki na stanowiskach. Jeśli nie masz doświadczenia w branży gastronomicznej, a wcześniej wykonywałeś/ wykonywałaś inny zawód, postaraj się znaleźć jakieś punkty styczne między poprzednim zakresem obowiązków a zadaniami i wymaganiami wobec pomocy kuchennej. Co, jeśli nie masz doświadczenia zawodowego w ogóle? Możesz przenieść wyżej sekcję edukacja, a pod nią w CV wprowadzić np. kategorię wolontariat lub działalność dodatkowa.

 

 • edukacja


Kreator pokazuje, co dokładnie wpisać w tej sekcji. Podaj nazwę szkoły/ uczelni, kierunek, specjalność, uzyskany tytuł i okres nauki. Nie musisz opisywać wszystkich etapów nauki, począwszy od szkoły podstawowej, zazwyczaj wystarczy ostatnia szkoła.

 

 • języki obce


Choć znajomość języka angielskiego nie jest zazwyczaj wymagana na stanowisku pomocy kuchennej, ale jeśli potrafisz porozumiewać się w języku obcym, koniecznie dodaj tę informację w CV do pracy.

 

 • umiejętności


Tę sekcję wg uznania możesz podzielić na umiejętności zawodowe (twarde), umiejętności miękkie, a nawet dołożyć dodatkowe umiejętności. Dobrze jest wymienić te, które posiadasz i które jednocześnie pracodawca określił w ogłoszeniu o pracę.

Podsumowując, darmowy kreator CV to nieoceniona pomoc w przygotowaniu CV. Zacznij od razu i stwórz CV, które zapewni Ci satysfakcjonującą pracę.

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty