CV przedszkolanka – jak napisać dobre CV?

 
CV przedszkolanka – jak napisać dobre CV?

CV nauczyciela wychowania przedszkolnego powinno być napisane profesjonalnie, pokazywać, że kandydat do pracy spełnia wymagania, a jednocześnie jest osobą pełną pasji, otwartą na wyzwania. Tworzenie CV wydaje Ci się zajęciem skomplikowanym i żmudnym? Nie musi tak być. Czytaj dalej i sprawdź, jak w łatwy sposób przygotować świetnie wyglądający życiorys, który nie pozwoli rekruterowi przejść obojętnie obok Twojej kandydatury.

 

CV dla przedszkolanki – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Szukanie pracy warto ułatwiać sobie nowoczesnymi narzędziami. Jednym z nich jest kreator CV. Na różnych stronach znajdziesz wiele wzorów, szablonów życiorysów, nie wszystkie jednak wyglądają w pełni profesjonalnie, a niekiedy okazuje się, że aby pobrać gotowy dokument, musisz uiścić opłatę. Warto więc postawić na sprawdzone i przede wszystkim w pełni darmowe rozwiązania.

 

Kreator CV praca.pl jest narzędziem online, dzięki któremu w łatwy sposób przygotujesz swój  życiorys. Wystarczy, że uzupełnisz kolejne sekcje, zgodnie z podpowiedziami. Możesz dodać swoje zdjęcie, program automatycznie umieszcza klauzulę CV – nie musisz więc dbać o edycję tekstu czy sprawy formalne. Możesz w pełni skupić się na interesującej treści. Gotowe CV zapiszesz na koncie kandydata na praca.pl lub ściągniesz na dysk, aby aplikować w przyszłości jeszcze szybciej.

 

CV przedszkolanka – wzór treści do wpisania:

 

DANE OSOBOWE I ADRESOWE

Alina Nowak

tel.: 222-234-567

e-mail: alinakowalska@abcdeef.pl

data ur.: 01.04.1999

ul. Łódzka 7/8, 12-234 Łódź

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Od 2 lat jestem nauczycielką przedszkola. Stawiam na indywidualne podejście do każdego dziecka i towarzyszenie w codziennym rozwoju swoich podopiecznych. Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć umuzykalniających i cenię sobie nauczanie poprzez zabawę. Chcę dalej rozwijać się zawodowo, wykorzystując elementy pracy artystycznej z dziećmi.

 

DOŚWIADCZENIE

2020.12 obecnie nauczyciel przedszkola

Przedszkole niepubliczne Płomyczek, Łódź

obowiązki:

prowadzenie zajęć edukacyjnych z dziećmi w najmłodszej grupie wiekowej realizowanie zadań opiekuńczych i pielęgnacyjnych

organizacja konkursów angażujących dzieci i rodziców do wspólnej aktywności współpraca z pozostałą kadrą oraz rodzicami

dbanie o poczucie bezpieczeństwa dzieci

praca z indywidualnym podejściem

prowadzenie zajęć umuzykalniających 

 

EDUKACJA

10.201506.2020

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie magister  pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

jednolite studia magisterskie

 

JĘZYKI

język angielski – poziom zaawansowany

język hiszpański – poziom średniozaawansowanyUMIEJĘTNOŚCI

obsługa komputera

prowadzenie zajęć muzycznych (śpiew, gra na instrumentach)

znajomość metod twórczych: Orffa, Labana, W. Sherborne

komunikatywność

empatia

dobra organizacja pracy

odpowiedzialność

 

ZAINTERESOWANIA

pedagogika Marii Montessori

muzyka (gra na gitarze, pianinie, śpiew)

 

CV przedszkolanka: co powinno zawierać?

 

Oto kilka wskazówek, co umieścić w kluczowych sekcjach w CV, jak opisać swoje kompetencje, by zwrócić uwagę rekrutera.

 

podsumowanie zawodowe

 

Podsumowanie zawodowe (inaczej profil zawodowy) ma odpowiadać na pytania:

  • kim jestem zawodowo,

  • jakie są moje największe osiągnięcia/ w czym się specjalizuję,

  • jaką wartość mogę wnieść w nowym miejscu pracy,

  • jakie są moje zawodowe cele.

 

doświadczenie zawodowe

 

Warto w tym punkcie opisać dość dokładnie zakres obowiązków. Wiadomo, że przedszkolanka opiekuje się dziećmi w grupie i taki lakoniczny wpis nie powie pracodawcy nic o Twoim doświadczeniu. Wymień zatem, czym dokładnie zajmujesz się w pracy, w jakim wieku były dzieci pod Twoją opieką, napisz, jaki był zakres obowiązków w poprzednim miejscu. Jeśli wykazywałaś się inicjatywą, współorganizowałaś np. bale dla dzieci, spektakle teatralne czy jakiekolwiek dodatkowe aktywności, koniecznie się tym pochwal. W naszym kreatorze możesz w tym celu stworzyć także dodatkową sekcję i nazwać ją np. Osiągnięcia.

 

edukacja

 

Zawód nauczyciela wychowania przedszkolnego to zawód regulowany, a to oznacza, że minimalne wymagania, jakie musi spełnić kandydat do pracy, są opisane w przepisach prawa. Jednym z wymogów w tym przypadku jest wykształcenie. Aby zostać nauczycielką w przedszkolu (czyli podjąć pracę jako przedszkolanka) trzeba ukończyć studia wyższe I lub II stopnia bądź jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przedszkolna albo inne studia na dowolnym kierunku i w takim przypadku dodatkowo odbyć kurs zawodowy lub ukończyć studia podyplomowe o specjalności edukacja przedszkolna. Wymagane jest też przygotowanie pedagogiczne. Niemniej studenci, osoby w trakcie nauki także mogą podjąć pracę w przedszkolu np. jako asystent/ pomoc nauczyciela. W CV wystarczy więc podać te punkty edukacji, które uprawniają Cię do wykonywania zawodu. Nie trzeba cofać się do liceum czy gimnazjum, chyba że wniesie to jakąś dodatkową wartość, np. chodziłaś do szkoły za granicą i dzięki temu świetnie władasz językiem obcym. 

 

języki obce

 

To kolejny ważny punkt w CV. Nawet jeśli nie planujesz uczyć dzieci języka angielskiego czy innego, znajomość języków obcych może się przydać.

 

umiejętności

 

Lista umiejętności, jakie wymienisz w życiorysie, powinna być dopasowana do wymagań zawartych w ofercie pracy. W przypadku CV dla przedszkolanki warto wskazać najpierw umiejętności zawodowe, tak zwane twarde, np. prowadzenie różnego rodzaju zajęć, znajomość konkretnych metod pracy, obsługa programów komputerowych. Następnie podaje się umiejętności miękkie. Tu ważne są zwłaszcza: empatia, cierpliwość, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, odpowiedzialność, zdolności organizacyjne czy dobra organizacja pracy.

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty