Wybrana kategoria

Profesjonalne CV - czyli jakie?

2019-01-03

Profesjonalne CV - czyli jakie?


Nie ma jednego uniwersalnego wzoru idealnego CV, które zwróci uwagę pracodawcy. Co innego profesjonalne CV. Profesjonalne, czyli jakie? Przede wszystkim takie, które zapewni Ci udział w procesie rekrutacji. Nie ma jednego wzoru profesjonalnego CV, są za to elementy, których zastosowanie w dokumencie zwróci uwagę rekrutera.

To, na co zdecydowanie zwracają uwagę specjaliści ds. rekrutacji to nie wykształcenie, nie hobby, nie dane osobowe, a doświadczenie. Ten dział powinien zostać wyróżniony i tak sformułowany, aby rekruter przy pierwszym spojrzeniu wiedział, że jesteś kandydatem idealnym.

Jak powinno być napisane CV? Istotne jest, aby było one formą dopasowane do stanowiska pracy, na które aplikujesz. Wysyłanie CV mija się z celem, gdy w  nie można w nim znaleźć ani jednego punktu wspólnego z wymogami zawartymi w ogłoszeniu.

Zatem odpowiedzią na pytanie, jak napisać profesjonalne CV, będzie: tak, aby po otwarciu pliku pierwszą sekcją, jaką zobaczy rekruter, było doświadczenie i to doświadczenie adekwatne do wymogów oferty pracy.

 

Jak napisać profesjonalne CV - krok po kroku


Profesjonalne pisanie CV najlepiej zacząć od uważnego zapoznania się z ofertą pracy, na którą chcesz wysłać zgłoszenie. Następnie przygotuj szkielet dokumentu, bazując przede wszystkim na sekcji związanej z  doświadczeniem. Będzie to przydatne nie tylko przy przygotowaniu CV. Od razu będziesz wiedzieć, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny. List stanowi rozszerzenie CV, więc dobra baza w postaci dokumentu CV to 3/4 sukcesu.

Przejdźmy zatem do konkretnych kroków, które podpowiedzą, jak stworzyć profesjonalne CV:

Krok 1.  Dopasuj CV do ogłoszenia.
Krok 2.  Napisz krótkie podsumowanie zawodowe.
Krok 3.  Przedstaw swoje osiągnięcia bazując na twardych dowodach.
Krok 4. Oczaruj rekruta swoimi umiejętnościami, przedstawiając je w niekonwencjonalny sposób.
Krok 5. Nie umieszczaj zbędnych informacji.
Krok 6. Wyróżnij się zwyczajnym/niezwyczajnym hobby.
Krok 7. Podaj link do swojego profesjonalnego profilu kandydata w dedykowanych mediach społecznościowych.
Krok 8. Nadaj CV charakter poprzez odpowiedni szablon.
Krok 9. Zweryfikuj błędy.

 

Profesjonalne CV - wzór


W sieci jest wiele stron, na których znajdziesz gotowe wzory CV do pobrania. Istnieje jednak ryzyko, że taki sam wzór będzie miało 50 innych kandydatów. Możesz także użyć kreatora profesjonalnego CV. Obecnie jest coraz więcej stron, które oferują szablony do uzupełnienia. Niektóre są bezpłatne, inne wymagają zakupu odpowiedniej skórki. Płatne CV to mniejsze prawdopodobieństwo powtarzalności. Kreatory są podzielone na specjalne sekcje, które trzeba wypełnić w sposób, który zainteresuje rekrutera.

 

Profesjonalne CV - wzór za darmo znajdziesz poniżej:

 

Profesjonalne CV - wzór

 

 

Przeczytaj także: