Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
Profesjonalne CV - czyli jakie?

Profesjonalne CV - czyli jakie?

 
Profesjonalne CV - czyli jakie?

Profesjonalne CV - czyli jakie?


Nie ma jednego uniwersalnego wzoru idealnego CV, które zwróci uwagę pracodawcy. Co innego profesjonalne CV. Profesjonalne, czyli jakie? Przede wszystkim takie, które zapewni Ci udział w procesie rekrutacji. Nie ma jednego wzoru profesjonalnego CV, są za to elementy, których zastosowanie w dokumencie zwróci uwagę rekrutera.

To, na co zdecydowanie zwracają uwagę specjaliści ds. rekrutacji to nie wykształcenie, nie hobby, nie dane osobowe, a doświadczenie. Ten dział powinien zostać wyróżniony i tak sformułowany, aby rekruter przy pierwszym spojrzeniu wiedział, że jesteś kandydatem idealnym.

Jak powinno być napisane CV? Istotne jest, aby było one formą dopasowane do stanowiska pracy, na które aplikujesz. Wysyłanie CV mija się z celem, gdy w  nie można w nim znaleźć ani jednego punktu wspólnego z wymogami zawartymi w ogłoszeniu.

Zatem odpowiedzią na pytanie, jak napisać profesjonalne CV, będzie: tak, aby po otwarciu pliku pierwszą sekcją, jaką zobaczy rekruter, było doświadczenie i to doświadczenie adekwatne do wymogów oferty pracy.

 

Jak napisać profesjonalne CV - krok po kroku


Profesjonalne pisanie CV najlepiej zacząć od uważnego zapoznania się z ofertą pracy, na którą chcesz wysłać zgłoszenie. Następnie przygotuj szkielet dokumentu, bazując przede wszystkim na sekcji związanej z  doświadczeniem. Będzie to przydatne nie tylko przy przygotowaniu CV. Od razu będziesz wiedzieć, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny. List stanowi rozszerzenie CV, więc dobra baza w postaci dokumentu CV to 3/4 sukcesu.

Przejdźmy zatem do konkretnych kroków, które podpowiedzą, jak stworzyć profesjonalne CV:

Krok 1.  Dopasuj CV do ogłoszenia.
Krok 2.  Napisz krótkie podsumowanie zawodowe.
Krok 3.  Przedstaw swoje osiągnięcia bazując na twardych dowodach.
Krok 4. Oczaruj rekruta swoimi umiejętnościami, przedstawiając je w niekonwencjonalny sposób.
Krok 5. Nie umieszczaj zbędnych informacji.
Krok 6. Wyróżnij się zwyczajnym/niezwyczajnym hobby.
Krok 7. Podaj link do swojego profesjonalnego profilu kandydata w dedykowanych mediach społecznościowych.
Krok 8. Nadaj CV charakter poprzez odpowiedni szablon.
Krok 9. Zweryfikuj błędy.

 

Profesjonalne CV - wzór


W sieci jest wiele stron, na których znajdziesz gotowe wzory CV do pobrania. Istnieje jednak ryzyko, że taki sam wzór będzie miało 50 innych kandydatów. Możesz także użyć kreatora profesjonalnego CV. Obecnie jest coraz więcej stron, które oferują szablony do uzupełnienia. Niektóre są bezpłatne, inne wymagają zakupu odpowiedniej skórki. Płatne CV to mniejsze prawdopodobieństwo powtarzalności. Kreatory są podzielone na specjalne sekcje, które trzeba wypełnić w sposób, który zainteresuje rekrutera.

 

Profesjonalne CV - wzór za darmo znajdziesz poniżej:

 

Profesjonalne CV - wzór

 

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Wielkanoc tuż tuż i i większość z nas powoli przygotowuje się do świętowania: planujemy urlopy, świąteczne menu, wyjazdy. Jednak święta nie dla wszystkich oznaczają wolne od pracy i możliwość wypoczynku. Zobacz, kto pracuje w Wielkanoc i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak do biura, a jak na spotkanie z kluczowym klientem? Czy tzw. Casual Friday zwalnia z obowiązkowej koszuli? Czym się różni styl black tie od white tie? Stylistka Dorota Leszek wyjaśnia, czym jest dress code, jak go stosować oraz dlaczego ubieranie się odpowiednio do sytuacji jest tak ważne dla naszej samooceny.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.