Wybrana kategoria

Tester gier - jak nim zostać?

2019-10-21

Pewnie spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której pracodawca w czasie rekrutacji mówił o organizowanych w firmie szkoleniach, a tuż po zatrudnieniu temat znikał jak kamfora. Albo z taką, kiedy wszyscy pracownicy działu brali udział w obowiązkowym szkoleniu, chociaż zupełnie nijak nie miało się do ich obowiązków. Po prostu takie były wytyczne z centrali. Obie sytuacje potrafią zniechęcić do firmy i do pracy samej w sobie.

Wiele HRowych opracowań pokazuje, że brak szkoleń  to jeden z głównych powodów, dla których pracownicy decydują się na zmianę pracy. Tak samo jest ze szkoleniami niedopasowanymi do oczekiwań. Dobrze dobrane szkolenia pozwalają rozwijać kompetencje, zainteresowania zawodowe i zdobywać nową wiedzę. Skoro zdecydowano się sensownie zainwestować w rozwój pracownik się poczuć doceniony i ważni dla firmy. To z kolei może się przełożyć na satysfakcję z pracy.

W Testronic za obszar związany ze szkoleniami odpowiada wewnętrzny dział Learning&Development. Aby sprostać wyzwaniom związanym z rozwojem pracowników, zespół L&D cały czas podnosi swoje kwalifikacje. Szuka coraz to nowszych trendów i technologii szkoleniowych i je wdraża. Selekcjonuje oferty zewnętrznych trenerów i firm szkoleniowych. Przygotowuje autorskie szkolenia i dostosowuje wykorzystywane materiały tak, by odpowiadały indywidualnym potrzebom szkolonych grup.

Ze szkoleniami w Testronic zetkniesz się jeszcze zanim dołączysz do zespołu. Przed jednym z etapów rekrutacji otrzymasz materiały, które dostarczą ci większości istotnych informacji na temat specyfiki pracy testera gier i samej firmy. W czasie spotkania rekrutacyjnego, prowadzonego przez wewnętrznego trenera, będziesz mieć okazję przekonać się jakie zadania tester realizuje w ciągu dnia i sprawdzić, czy to na pewno coś dla Ciebie.

Pod okiem osoby z dużym doświadczeniem w dziedzinie QA zidentyfikujesz pierwsze bugi, stworzysz raport błędów i przeprowadzisz retesty. Nie przejmuj się, jeśli nie do końca wiesz, o czym mowa. Trener wytłumaczy wszystko od podstaw, a w razie potrzeby udzieli wskazówek jak poprawić efekty Twoich działań. Jedyne oczekiwania w stosunku do Ciebie, jako uczestnika szkolenia przygotowującego do pracy na stanowisku testera gier, to otwarty umysł i komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Po pomyślnym zakończeniu rekrutacji dołączysz do jednego z zespołów zajmujących się zapewnieniem jakości gier wideo. W pracy na pewno poszerzysz swoją wiedzę na temat testowania, a dodatkowo możesz liczyć na dobrą zabawę w towarzystwie innych pasjonatów gier. Ze szkoleniami spotkasz się ponownie na test floorze i w czasie warsztatów organizowanych przez dział Learning&Development.

testronic-oferty-pracy-tester-gier





W zależności od bieżących potrzeb możesz wziąć udział w szkoleniach technicznych, pomagających zrozumieć wykorzystania narzędzi testowych i biurowych czy cel i metody przeprowadzenia testów, a także w szkoleniach obejmujących zagadnienia związane z tak zwanym „soft skillami”, rozwijającymi umiejętność pracy zespołowej czy skutecznej komunikacji.

Celem szkoleń w Testronic nie jest „odhaczenie” kolejnych modułów na platformie e-learningowej czy punktów w harmonogramach działu L&D. Szkolenia mają pozwolić ci zdobyć i uporządkować wiedzę, którą wykorzystasz, by się dalej rozwijać.  

Jeśli gry są twoją pasją i chciałbyś dołączyć do zespołu podobnych tobie pasjonatów – aplikuj na stanowisko testera gier. Będziesz mieć okazję zdobyć nową wiedzę, wymieniać się doświadczeniem i spędzać czas w przyjaznej atmosferze.

Jedyne czego ci potrzeba to dobre chęci, dociekliwość i umiejętność zapisania znalezionych w grze błędów w języku angielskim, w zrozumiały dla innych sposób. Reszty nauczysz się na szkoleniach.
 


Grow with us
Grow with the industry
Your video game career starts here


testronic-stopka

 

 

 

 

 

O autorze:
13 lat w branży QA. Karierę rozpoczynał jako tester gier video. W kolejnych latach zdobywał doświadczenie jako leader, następnie manager projektu w dziale gier. Zdobytą wiedzę wykorzystuje obecnie w departamencie Learning&Development, dzieląc się nią z mniej doświadczonymi kolegami.
Prywatnie niestrudzony, choć coraz bardziej wybredny, pasjonat gier.

Przeczytaj także: