NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Dekorator Wnętrz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dekorator wnętrz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za projektowanie i realizowanie wystroju wnętrz różnego rodzaju. Dekorator ustala szczegóły zlecenia z klientem, uwzględniając przeznaczenie danej dekoracji i jego indywidualne preferencje. Osoba zatrudniona w tym charakterze przedstawia klientowi wstępny projekt wraz z kosztorysem jego realizacji, uwzględnia ewentualne poprawki, a następnie pozyskuje niezbędne materiały i elementy wystroju i rozpoczyna aranżację. Dekoracja wnętrz może obejmować zmianę umeblowania, kolorów ścian, lub wzorów tapet, rodzajów oświetlenia, zasłon i firan, i wielu innych elementów. Dekorator może doradzać także w wyborze dzieł sztuki dopasowanych do stylu i warunków jakie stwarza dane pomieszczenie.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze dekoratora wnętrz jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, przeważnie pozyskanego w ramach studiów artystycznych na Akademii Sztuk Pięknych. Adekwatnym do wykonywanych obowiązków kierunkiem jest projektowanie wnętrz lub inny o podobnym charakterze. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na doświadczenie zawodowe kandydata, a także jego cechy personalne i ponadprzeciętny zmysł estetyczny, zdolność myślenia przestrzennego, znajomość zagadnień z zakresu architektury, urbanistyki, a nawet nauk technicznych, pozwalających na racjonalne zagospodarowanie przestrzeni zgodnie z jej przeznaczeniem.


WARUNKI PRACY

Praca dekoratora odbywa się w przestrzeni pomieszczeń i budynków podlegających danemu zleceniu. Dekorator wielokrotnie korzysta także z graficznego oprogramowania komputerowego, przy opracowywaniu projektów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dekoratorzy wnętrz preferują samozatrudnienie, często skupiając się także w większych zespołach. Czas i warunki pracy są uzależnione od rodzaju danego zlecenia.


ZAROBKI

Zarobki dekoratora wnętrz są ściśle uzależnione od ilości i zakresu przyjmowanych zleceń. Konsultacja dla małego mieszkania prywatnego może zamknąć się w kwocie kilkuset złotych, podczas gdy projekt zagospodarowania przestrzeni dużego obiektu może być warty nawet kilka tysięcy złotych.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Dekorator Wnętrz

zobacz więcej ofert pracy dla Dekorator Wnętrz