Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Laborant

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Laborant to osoba pracująca w laboratorium przedsiębiorstwa i zajmuje się pobieraniem, oraz badaniem surowców, półfabrykatów i wyrobów gotowych. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: przygotowanie sprzętu laboratoryjnego, pobieranie próbek i wykonywanie bieżących analiz laboratoryjnych, koordynacja i nadzór wykonania harmonogramu badań surowców, półproduktów i wyrobów gotowych oraz opracowywanie wyników przeprowadzonych badań i ewidencji.


WYMAGANIA

Laborant powinien mieć wykształcenie średnie zawodowe: chemiczne, biologiczne, weterynaryjne, itp., lub wykształcenie wyższe o kierunku chemicznym, biologicznym, mikrobiologicznym. Poza tym, pracownik ten musi umieć obsługiwać komputer pakiet MS Office oraz umieć przeprowadzać badania laboratoryjne i znać normy dotyczące badań. Wymagana jest również aktualna książeczka zdrowia sanepidowska. Specjalista Laborant powinien także cechować się: analitycznym myśleniem, innowacyjnością, kreatywnością, rzetelnością, terminowością i odpowiedzialnością. A także umiejętnością rozwiązywania problemów, bardzo dobrą organizacją własnego czasu pracy i umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte - laboratorium. Specjalista Laborant ma obowiązek nosić ubranie robocze (fartuch, rękawiczki) - gdyż pracuje z substancjami chemicznymi i jest narażony, np. na podrażnienia skóry. Jest to praca zazwyczaj stojąca, stąd występują choroby kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Stanowisko pracy samodzielne. Praca wiąże się z małym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy zazwyczaj zmianowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista Laborant może pracować, np.: w branży materiałów chemii budowlanej, spożywczej, farmaceutycznej, w firmie, instytucie zajmującym się przeprowadzaniem badań materiałów drogowych, w Zakładach Higieny Weterynaryjnej, w instytucie zajmującym się oczyszczaniem ścieków, w Sanepidzie, w Inspektoracie Celnym.


ZAROBKI

Pensja pracownika tego kształtuje w granicach od 1,850 zł do 4,500 zł i wyżej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Laborant

zobacz więcej ofert pracy dla Laborant