Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. dokumentacji technicznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. dokumentacji technicznej zajmuje się przygotowywaniem oraz aktualizacją firmowej dokumentacji technicznej. Do jego obowiązków należy również kontakt ze zleceniodawcami i klientami oraz nadzór nad bazami danych, jak również uczestnictwo w procesie zarządzania informacjami o zmianach produktowych.

 

WYMAGANIA

Specjalista ds. dokumentacji technicznej powinien legitymować się przynajmniej średnim (najlepiej wyższym) wykształceniem technicznym. Bardzo istotne jest posiadanie kilkuletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Niezbędna jest znajomość rysunku technicznego oraz AUTOCAD. Dodatkowym atutem jest znajomość innych programów, np. Inventor, ERP czy Solid Works. Osoba na tym stanowisku powinna również swobodnie posługiwać się pakietem Office (zwłaszcza Excel) oraz płynnie posługiwać się językiem angielskim (swobodne czytanie ze zrozumieniem dokumentacji technicznej).

Specjalista ds. dokumentacji technicznej powinien charakteryzować się  wysokimi umiejętnościami komunikacyjnymi, nastawieniem na współpracę z zespołem i klientami. Do cech dobrego specjalisty ds. dokumentacji technicznej można również zaliczyć umiejętność organizowania swojej pracy oraz szybkie reagowanie w “kryzysowych” sytuacjach.

 

WARUNKI PRACY

Praca na stanowisku ds. dokumentacji technicznej jest pracą stacjonarną, zazwyczaj wykonywaną w biurze pracodawcy. Czasami istnieje również możliwość pracy zdalnej.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Obszar zatrudnienia dla specjalisty ds. dokumentacji technicznej jest szeroki - mogą oni znaleźć pracę m.in. w firmach z branży farmaceutycznej, IT czy w przemyśle.

 

ZAROBKI

Zarobki specjalisty ds. dokumentacji technicznej są zależne od posiadanych kwalifikacji oraz branży, w której pracuje, jednak doświadczeni pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 6 - 7 tys. zł. Dodatkowo mogą oni często liczyć na atrakcyjne benefity w postaci szkoleń, dofinansowania kursów językowych czy prywatną opiekę medyczną). 

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. dokumentacji technicznej

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. dokumentacji technicznej