Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Kredytowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca kredytowy, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za świadczenie usług doradztwa w zakresie doboru odpowiednich produktów kredytowych w ramach danej instytucji finansowej, lub prywatnej działalności. Osoby zatrudniane w tym charakterze charakteryzują się dogłębną, specjalistyczną wiedzą z zakresu finansów i ekonomii, oraz znajomością bieżącej oferty kredytowej, realiów i trendów rynkowych. Na bieżąco śledzą sytuację ekonomiczną na rynku, analizują tendencje i opłacalność poszczególnych rozwiązań udzielając klientom szczegółowych informacji i doradzając w zakresie doboru opcji dla nich najkorzystniejszych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze doradcy kredytowego jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego w ramach studiów ekonomicznych, na kierunku takim jak finanse i rachunkowość lub podobnym. Specyfika zawodu wymusza ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, analizowanie bieżących realiów rynkowych, oferty poszczególnych instytucji finansowych i podmiotów udzielających kredytów.


WARUNKI PRACY

Praca doradcy kredytowego odbywa się w przestrzeni banku lub instytucji finansowej danego rodzaju, w siedzibie firmy lub bezpośrednio u klienta.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają przede wszystkim banki i instytucje finansowe różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na średnim poziomie od 3000 do 8000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Kredytowy

zobacz więcej ofert pracy dla Doradca Kredytowy