Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Barman

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Barman to osoba, która zajmuje się profesjonalnie kompleksową obsługą klienta w zakładach gastronomicznych (np. bary, restauracje, dyskoteki, puby, kawiarnie, hotele), a także prowadzi dokumentację sprzedaży i rozliczenia kelnerskie. Do obowiązków tego pracownika należy, m.in.: robienie różnorodnych drinków oraz udzielanie informacji dotyczących drinków, potraw i sposobów ich przyrządzania. Barman to osoba, która tworzy, tzw. dobry wizerunek zakładu, w którym pracuje.


WYMAGANIA

Osoba chcąca podjąć pracę w charakterze barmana powinna posiadać minimum wykształcenie zawodowe, mile widziane jest średnie o profilu gastronomicznym, a także mieć badania Sanepidu. Ważną kwestią, jest doświadczenie zawodowe na stanowisku kelnera lub barmana ( w gastronomii) oraz znajomość języka angielskiego. Osoby, które widzą przyszłość w tym fachu powinny mieć ukończone specjalistyczne kursy szkolenia barmanów organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Kursy te zakończone są uzyskaniem dyplomu SPB-PBA, z certyfikatem angielskim o randze międzynarodowej, akceptowany przez IBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów) i zrzeszone kraje. Poza tym barman powinien cechować się, m.in.: wysoką kulturą osobistą, sumiennością, zdyscyplinowaniem, kreatywnością oraz dyspozycyjnością, a także umiejętnością pracy w zespole oraz poczuciem humoru, umiejętnościami prowadzenia ciekawej konwersacji i stworzenia komfortowej atmosfery dla klientów.


WARUNKI PRACY

Jest to praca stojąca. Praca barmana wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Praca ta jest samodzielna.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Barman może być zatrudniony w zakładach gastronomicznych (bary, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, dyskoteki, kluby, drink-bary, kasyna, statki).


ZAROBKI

Zarobki barmana uzależnione są od rangi miejsca zatrudnienia i długości praktyki oraz uzyskanego stopnia. Wysokość gratyfikacji tego pracownika to około 1200 zł do 2000 zł. Dodatkiem do pensji są napiwki od klientów.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Barman

zobacz więcej ofert pracy dla Barman